Rõuges arutleti maheteemade üle

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Ökoloogia ja maateaduste instituudi teaduri Tanel Vahteri loeng vaheldus temaatiliste aruteludega.
Ökoloogia ja maateaduste instituudi teaduri Tanel Vahteri loeng vaheldus temaatiliste aruteludega. Foto: Rõuge vallavalitsus

Rõuge rahvamajas korraldatud ümarlaual «Kupallo massva’ mahekängä’?» olid luubi all mahetoit ja -põllumajandus nii ülemaailmses kui kohalikus kontekstis, andis teada Tartu ülikooli eetikakeskuse projektijuht Triinu Laan.

Tsõõriklaual koguti ideid 9. septembril Rõuge Ööbikuorus toimuva kogukonnafestivali «Mina tean, kust tuleb minu toit» Tartu maailmaülikooli mahekärajate teemade valikusse. Ümarlauast võtsid osa ettevõtjad, omavalitsuste ja haridusasutuste töötajad ning teised huvilised. Päeva juhtis ettevõtja Margus Timmo. Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi mullaökoloogia teaduri Tanel Vahteri kolmeosaline loeng vaheldus temaatiliste arutelude ja grupitöödega.

Vahter tõstis esile maakasutuse ja globaalsete muutuste seosed. Ta nentis, et inimene on olnud väga edukas toidu tootmisel, kuid see ei ole toonud kaasa rohkem ruumi elurikkusele – odav toit ei ole tegelikult odav.

Teemaplokis «Mi olõ suhtõn maaga» selgus, millist rolli mängib põllumajandus globaalmuutuste kontekstis. «Saadi teada, et peamine oht tuleneb põllumajandusmaa kasutamise intensiivsusest. Selle tulemus on lihtsustunud maastikud, kus vähem elupaiku looduslikule elurikkusele, mis omakorda vähendab vastupanuvõimet taimekahjustajatele,» rääkis Triinu Laan.

Kõige pikemalt peatuti teemal «Ku suur om Eesti ja Võro maakunna jalanummõr?». Kuigi Eesti elanik on väga keskkonnateadlik, ei mõjuta need teadmised sageli tegevusi. Nenditi ka, et lihtsad lahendused ei toimi, kuid sellegipoolest on vaja pingutada. Näiteks on põllumehel raske välja saada väetamise nõiaringist.

Aruteludel jäi kõlama vajadus, et maakonnas tuleks ühtmoodi nendest teemadest aru saada ja sellest lähtuvalt tegutseda ning viia maheteemad nii laste- kui täiskasvanuharidusse. «Müüt kallist mahetoidust põhineb vaid osaliselt faktidel ning hinnalangus tuleb, kui nõudlus kasvab ning tootjaid lisandub. Nenditi, et ergutavat signaali saab anda ka toidupoes, küsides: «Kas teil midägi mahedat kah om?»,» tõi Laan välja aruteludest kõlama jäänud mõtteid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles