E, 29.05.2023

Tänavaid pildistavad Google autod uuendavad vaateid ka Lõuna-Eestis

BNS
Facebook Twitter
Comments
Google Street View auto.
Google Street View auto. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Järgmisest nädalast hakkavad üle Eesti sõitma Google Street View kaameratega varustatud autod, et värskendada Google Mapsi pildipanka Eesti linnadest, tänavatest ja maanteedest.

Kevad- ja suvekuude jooksul saab autosid näha ka Tartus, Valgas, Võrus ja Põlvas ning teistes Eesti linnades.

Google’i autod hakkavad üle Eesti sõitma alates 21. märtsist ning sõltuvalt ilmastikust võivad autod üle Eesti pilte teha kuni septembrini 2023. Piltide puhul on esmatähtis selge ilm, päikese kõrgus ja piisava valguse olemasolu, et objektid piltidel jääksid selged ning et hoonetele ei jääks varje.

Google’i tänavavaatega saab liikuda ringi enamikes Eesti linnades, tutvuda nii erinevate arhitektuuri- ja kultuurimälestistega kui ka looduslike vaatamisväärsustega ning külastada rahvusparke. Kuna taristu areneb pidevalt ja linnad ning teed muutuvad, värskendab Google oma 360-kraadiseid pilte regulaarselt, et rakenduse kasutajad saaksid erinevates sihtkohtades hõlpsalt orienteeruda.

Lisaks tänavatele ja autoteedele on Google jäädvustanud üle Eesti ka jalakäijatele mõeldud alasid ja autoga ligipääsmatuid kohti.

Tänavavaate piltidel jälgib Google hoolikalt inimeste privaatsuse kaitsmist. Enne avaldamist läbivad pildid eritöötluse, millega hägustatakse inimeste näod ja autode numbrimärgid nii, et neid poleks võimalik tuvastada. Tänavavaatel on täiendav pildihägustamise funktsioon näiteks inimestele, autodele ja majadele, mille taotlemiseks tuleb klikata pildi paremas alumises nurgas nupule «Teavita probleemist».

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles