E, 29.05.2023

Obinitsa muuseum liitus naabrivalvega

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Sootska Õie Sarv peab õigeks, et naaber naabrit valvab.
Sootska Õie Sarv peab õigeks, et naaber naabrit valvab. Foto: Arved Breidaks

Viimasel ajal on Setomaa vallas sõlmitud kolm neljapoolset koostöölepingut, millesse kaasatud politsei, vallavalitsus, kohalikud ja Eesti Naabrivalve ühing.

«Audjassaare, Vaaksarõ nulga ja Obinitsa naabrivalve piirkonnad kaasavad kokku 53 majapidamist,» täpsustas Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht Jüri Siim.

Obinitsa naabrivalvepiirkonna vanema Priit Blumi sõnul tulebki külaelanikud kaasata ühtsesse tegevusse kogukonna turvalisuse tagamiseks. Lõuna-Eesti on politsei ja piirivalve teravdatud tähelepanu all tulenevalt oma piiriäärsest asukohast nagunii, aga siiski on tähtis, et iga kohalik tunnetaks ühise tegevuse vajadust, et tõsta elukeskkonna turvalisust.

Jüri Siimu sõnul on piirialad nagu filter, mille kaudu püütakse ebaseaduslikult sisse imbuda.

«Kui küsisin Obinitsa muuseumi perenaiselt Õie Sarvelt, miks ta leidis vajaliku olevat kaasata muuseum naabrivalve tegevusse, oli vastus kiire tulema: «Kuna muuseum asub Obinitsa keskel, oli igati loogiline ka muuseumil kaasa lüüa. Naaber valvab naabrit ja see aitab ühiselt hoida korda ning soodustab naabrite omavahelist tegevust.»,» vahendas Jüri Siim.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles