Põlva haigla uus spetsialist naudib kokkamist ja krossisõitu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Erik Salum
Erik Salum Foto: Põlva haigla

Põlva haiglas alustas tööd Erik Salum, kes teeb seal nüüd ehhokardiograafia uuringuid. Tegu on südame uurimise meetodiga, kus kasutatakse kõrgsageduslikku ultraheli.

Salum sündis Tartus, kuid sünnitunnistuse järgi Põlvas, sest vanemad olid sinna sisse kirjutatud. Pärast õpinguid astus ta arstiteaduskonda ja õppis aasta ka Saksamaal Hannoveris. Ülikooli lõpuaastatel tekkis huvi südamehaiguste vastu, kuid enne residentuuri otsustas ta saada doktorikraadi. Doktoritöös uuris Salum hüpertensiooni ja diabeedi mõju suurtele veresoontele.

Residentuuris paelus teda südame rütmihäirete uurimine. Valdkond kombineerib füüsika, insenertehnoloogia ja käelised oskused, samas on oluline osav suhtlemine patsiendiga.

Seda eriala õppides veetis ta järgnevad kaks aastat Kanadas Toronto ülikoolis. Tagasi Tartusse tulles alustaski ta tööd rütmihäirete osakonnas, kuid pidas oluliseks ka kardioloogile vajalike oskuste ja teadmiste säilitamist ning täidab poole oma ajast tööga kardiointensiivravi osakonnas.

Salumile meeldib väga süüa valmistada, lemmik on Itaalia köök ja inspiratsiooni pakub kuulus inglise telekokk Jamie Oliver. Vaimu puhkamiseks mängib ta kitarri ja loeb ilukirjandust. Rütmihäirete protseduuridel tuleb sageli kanda rasket tinapõlle, selleks hoiab ta end vormis trenniga ning hobina sõidab vahel motokrossi.

Kuna Salumi vanavanemad elasid Põlvas, veetis ta suved koos vennaga sageli seal. Nad uitasid metsades ja ujusid tiigis, tema vanaisal olid ka loomad. Torontost tagasi tulles elas tema pere kolm aastat selles samas hubases majas, kuid pidev sõitmine Tartu vahet väsitas neid. Nii koliti Tartusse, aga suvel on plaanis jälle rohkem Põlvas viibida.

Raske töö kõrval leiab Salum rõõmu perest. Tal on kolm poega, kes pommitavad isa lakkamatult oma ideede ja küsimustega. Neid aitab ohjes hoida abikaasa, kes on Erikut ka kõikidel reisidel ja õppimistel tublisti toetanud.

«Olge terved, nautige saabuvat kevadet ja linnulaulu Intsikurmus!» soovib Salum Põlva inimestele.

Tagasi üles