Aasta lastekaitsetöötaja on Võrust

Mati Määrits
, reporter
Copy
Aasta lastekaitsetöötaja Hannela Teaste.
Aasta lastekaitsetöötaja Hannela Teaste. Foto: Tomi Saluveer/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon tunnustas tänasel ülemaailmsel sotsiaaltöötajate päeval Viljandi Pärimusmuusika Aidas aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid. Aasta lastekaitsetöötaja tiitli pälvis Hannela Teaste Võru linnavalitsusest.

Kolleegide hinnangul on Hannela Teaste lastekaitsetöötajana oma eriala tõeline professionaal, kes on ennast pidevalt täiendanud valdkonna koolitustel: omandanud perekonnapsühhoterapeudi II ja III astme pädevuse, rahvusvahelise perelepitaja sertifikaadi, läbinud hulganisti Tervise Arengu Instituud itäiendkoolitusi, paarissuhtekoolituse jpm. Ta osaleb pidevalt erialastel supervisioonidel, mida korraldavad Sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Pereteraapia Kool ning on igal aastal osalenud MTÜ Lastekaitse Liidu korraldatud lastekaitsetöötajate suvekoolis. Samuti oskab toetuda ning rakendada omandatud teadmisi nõustamistöös erinevatele sihtgruppidele ning juhtumipõhise võrgustikutöö korraldamises. 

Omades erialaseid lisateadmisi lepitajana ja psühhoterapeudina, oskab Teaste näha lastega seonduvates juhtumites laiemat peresüsteemi ja seetõttu peresid ning lapsi tõhusamalt aidata.

Linnavalitsuse lastekaitsespetsialistist on kujunenud mentor teistele lastekaitsetöötajatele nii Võru linnas kui ka maakonnas. Sageli pöörduvad erinevate lastekaitsealaste küsimustega tema poole ametikaaslased teistest omavalitsustest. Teaste hoolitseb ka selle eest, et teised osakonna lastekaitsetöötajad oleksid täiendkoolitustega toetatud, tellides sisse erinevaid koolitusi, et tõsta veelgi enda ja kolleegide pädevusi ja oskusi lastega tegelemisel.

Teaste on väga põhjalik ja kaitseb tõelise lastekaitsetöötajana alati ja igal pool laste huve. Tema tugev külg on oskus suhelda nii suuliselt kui kirjalikult raskete juhtumite puhul kohtute ja õiguskaitsetöötajatega. Muu hulgas on tema hallata juhtum, kus lahutanud vanemad on läbimas vaidlust kohtus juba kuues aasta.

Kolmandat aastat tegeleb tiitli pälvinu lastele tugiisikuteenuse määramisega, sh teenuse vajaduse hindamisega ja vajalike juhtumiplaanide koostamisega. Selles valdkonnas on ta kahtlemata oma ala spetsialist, kelle panust ja tööd omavalitsuses tunnustati positiivse näitena Euroopa Sotsiaalfondi puuetega laste tugiteenuste projekti lõpetamisel 2022. aasta lõpul.

Kolleegina on Hannela Teaste edasipüüdlik, oskuslik reaalsete võimaluste hindaja, abivalmis ja kohusetundlik. Varasematel aastatel on just tema olnud see, kes on  seisnud hea kolleegide kandidatuuri seadmise eest tunnustusüritusele. 

2022. aasta laureaadid

Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas: Marju Medar (Tallinna ülikool) ja Marju Selg (Tartu ülikool)

Aasta sotsiaalvaldkonna asutus: SA Viljandi Haigla Hoolekandekeskus

Aasta sotsiaaltöötaja: Lea Kõre (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla), Karmen Heinmaa (Kiili vallavalitsus) ja Kersti Suun-Deket (Rakvere linnavalitsus)

Aasta lastekaitsetöötaja: Hannela Teaste (Võru linnavalitsus)

Aasta hooldustöötaja: Maire Saldre-Rohtla (MTÜ Avinurme Sotsiaal- ja Turvakeskus), Ivi Niinemets (SA Viljandi Haigla Hoolekandekeskus) ja Linda Hunt (Viljandi Haigla AS)

Aasta tegevusjuhendaja: Maiu Toots (Koduhooldus OÜ) ja Jaak Jaago (SA Viljandi Haigla)

Aasta tugiisik ja isiklik abistaja: Gerri Terasmees (OÜ Askeladden)

Aasta lapsehoidja: Signe Laar (Triibuliine OÜ)

Aasta noor sotsiaalvaldkonna uustulnuk: Tuuli-Mai Tomingas (Pärnu Sotsiaalkeskus, Paikuse päevakeskus)

Aasta kohalik omavalitsus: Keila linnavalitsus

Aasta koostööpartner: MTÜ Loome Sillad

Aasta sotsiaalvaldkonna ennetustöö: Vabatahtlike Seltsiliste Liikumine

Aasta ESTA liige: Regina Lind (Tervise Arengu Instituut, ajakirja Sotsiaaltöö toimetaja) ja Katrin Tsuiman (Hea Abi Teejuht OÜ).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles