L, 10.06.2023

Kevadvihmad lubavad põllumeestele head starti

Tomi Saluveer
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Sõmerpalu lähedal Väikemetsa talu pidav Taavi Serv tõdes, et kuigi mullu tõusnud väetisehinnad on nüüd langenud, see praegu enam põllumeest ei päästa. «Tellimise ajal olid need hinnad ikkagi kõrgel.»
Sõmerpalu lähedal Väikemetsa talu pidav Taavi Serv tõdes, et kuigi mullu tõusnud väetisehinnad on nüüd langenud, see praegu enam põllumeest ei päästa. «Tellimise ajal olid need hinnad ikkagi kõrgel.» Foto: Arvo Meeks

Soojad kevadvihmad annavad põllumeestele põhjust rõõmustada, sest lume alt välja sulanud talivili on talve kenasti üle elanud ning lompide vähesus näitab, et maapind pole ka ülemäära külmunud. Aprillis alustatakse esimeste kevadtöödega.

«Kui visata esimene pilk lume alt välja sulanud põllule, siis paanikaks pole praegu põhjust,» lausus Räpina vallas tegutseva Oidermaa talu peremees Erki Oidermaa. «Vähemalt meie kandis on taliviljapõllud rohelised.»

Räpina ja Villuste kandis ligi kahel tuhandel hektaril teravilja kasvatava Oidermaa sõnul on see põllumeestele teretulnud vaatepilt. «Olen taimede talvitumisega oma põldudel rahul,» ütles ta ning lisas, et raps ja talinisu näevad päris head välja, samuti nisu ja rukki ristand tritikale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles