P, 4.06.2023

Urmas Mardi: naabri positiivne eeskuju õhutab kortermaja renoveerima

Facebook Twitter
Comments
EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi
EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi Foto: Tairo Lutter

Poole väiksemad küttekulud, hea sisekliima, soojad toad ja kinnisvara väärtuse tõus – kui juba naabril need on, tahavad teised ka, on korteriühistute liidu esindaja veendunud.

Tänavusel korteriühistute konkursil tegid ennekõike ilma maapiirkondade majad. Näiteks eriauhinna «Keskkonnaga harmoonias loodud renoveerimise terviklahendus» pälvisid kaks korteriühistut Põltsamaalt: KÜ Ringtee 4 ja KÜ Ringtee 5. Need on kaks väikest korteriühistut, kes viinud läbi tervikremondi, mille käigus hooned soojustati, vahetati küttesüsteem, paigaldati soojustagastusega ventilatsioon, uus vee- ja kanalisatsioonisüsteem, tehti korda koridorid ning vahetati kõik aknad-uksed, sealhulgas korterite uksed.

Peaauhind «Edukaim renoveerimisprojekt 2022» läks Harjumaale. Selle pälvis KÜ Alavere Kose mnt 22 Anija vallast. Tegemist on korteriühistuga, kes tegi põhjaliku remondi oma eelarve, sihtasutuse KredEx ja omavalitsuse toel. Tööde käigus vahetati täielikult välja majasisene küttesüsteem ja mindi põlevkiviõlilt üle soojustagastusega ventilatsioonisüsteemiga maaküttele. Lisaks paigaldati katusele päikesepaneelid taastuvenergia tootmiseks 30 kW ulatuses.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles