P, 4.06.2023

Tasuta sõidu kadu seab maarahva valikute ette

Jaanika Elias
, reporter
Facebook Twitter
Comments 3
Firma GoBus siniseid busse võib kohata ka Valga jaamas. Kui praegu saab nendega sageli sõita tasuta, siis varsti see enam nii ei pruugi olla.
Firma GoBus siniseid busse võib kohata ka Valga jaamas. Kui praegu saab nendega sageli sõita tasuta, siis varsti see enam nii ei pruugi olla. Foto: Arvo Meeks

Loodav valitsuskoalitsioon plaanib asendada tasuta ühistranspordi nõudepõhisega. Erandina jääks praeguse plaani kohaselt prii sõit alles õpilastele ja pensionäridele.

Kagu ühistranspordikeskuse juhataja Sander Saare hinnangul võib see tuua sõitjate arvus tagasilöögi. «Võib eeldada, et kui tööealised peavad edaspidi bussis pileti ostma, võib see mõjutada ka nende liikumisharjumusi,» märkis Saar.

Ta lisas, et tasuta bussi­transpordi kehtestamise järel kogusid populaarsust suuremate keskuste vahel sõitvad liinid, nagu näiteks Põlva–Tartu ja Räpina–Tartu. Samuti tuli sõitjaid juurde Antsla–Võru ja Räpina–Põlva liinil. Küll ei muutunud reisijate hulk toona ääremaal. «Tegu on liinidega, kus reisijatel tihti puudub muu alternatiivne liikumisvõimalus ning kasutajaskond pigem väheneb väljarände ning vananemise tõttu.»

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles