Talverehvide vahetamisega võib veel oodata

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Rehvid
Rehvid Foto: Urmas Luik

Õhutemperatuuri ööpäevase keskmise jõudmine plusskraadidesse tähendab, et autojuhid peaksid hakkama mõtlema talvistes teeoludes kasutamiseks mõeldud naastrehvide vahetamisele suverehvide vastu.

Samas võib aprilli öö- ja hommikutundidel esineda veel miinustemperatuure, mis muudavad teed libedaks. «Seepärast soovitame arvestada, kui palju, mis ajal ja millistel teedel sõidetakse. Kui tuleb sõita pikki vahemaid erinevat liiki teedel, sageli varahommikul või hilistel öötundidel, siis tasub rehvivahetusega veel pisut oodata,» selgitas transpordiameti maismaasõidukite üksuse juhataja Jürgo Vahtra.

Kui liigeldakse päevasel ajal ja peamiselt linnades või suurtel maanteedel, siis ei tasu rehvivahetusega ka liigselt venitada.

Naastrehvide kasutust reguleerib majandus- ja kommunikatsiooniministri 13. juuni 2011. a määrus nr 42 «Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele» lisa 1, milles on öeldud: «Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini».

Transpordiamet soovitab jälgida ilmaprognoose, arvestada oma sõiduvajadusi ning planeerida selle põhjal rehvivahetus. Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui mustrisügavust on jäänud alla 3 millimeetri, siis tuleks juba mõtlema hakata uute suverehvide peale.

Tagasi üles