P, 4.06.2023

Kasvas nii gripi- kui koroonajuhtude arv

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Loodetavasti lõppema hakkava gripihooaja jooksul on see tõbi laboratoorselt tuvastatud enam kui 11 000 inimesel.
Loodetavasti lõppema hakkava gripihooaja jooksul on see tõbi laboratoorselt tuvastatud enam kui 11 000 inimesel. Foto: Madis Veltman

Eelmisel nädalal haigestus Eestis ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3094 inimest, 36,3% nendest olid lapsed. Üldine haigestumus püsib stabiilsena.

Registreeriti 306 gripijuhtu. Laboratoorse kinnituse sai 147 gripiviirust, neist 43 olid A- ja 104 B-gripiviirused. Grippi haigestumus kasvas eelneva nädalaga võrreldes 49% võrra. Haigestunutest pea pooled olid kuni 15-aastased lapsed.

Haiglaravi vajas gripi tõttu eelmisel nädalal 25 patsienti, hospitaliseeritute arv on aeglases languses. Hooaja algusest on kokku gripi tõttu hospitaliseeritud 1154 inimest. Neist 69,7% on olnud üle 50-aastased. Tervise arengu instituudi andmetel on Eestis gripi tõttu surnud sel hooajal 54 inimest vanuses 9–97.

Nädala jooksul lisandus 1764 koroonajuhtu. Eelneva nädalaga võrreldes kasvas registreeritud haigusjuhtude üldarv 18%. Hoolekandeasutustes registreeritud kollete arv on veidi tõusnud, aga nendes tuvastatud haigete hulk on võrreldes eelneva nädalaga jäänud samale tasemele.

Kolmapäevahommikuse seisuga oli haiglas 139 koroonapatsienti. Nädala jooksul suri koroona tõttu kaheksa inimest vanuses 69–90, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. Arvestades haigestumise suurenemist koolilaste ja tööealiste seas, on oodata SARS-CoV-2 viirustega seoses aeglast haigestumuse ja haiglaravi vajajate hulga kasvu vanema­ealiste seas järgmistel nädalatel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles