T, 6.06.2023

Algas kaitseväe veterane tunnustav sinilillekampaania

BNS
Facebook Twitter
Comments
Sinilillemärk veteranide toetuseks
Sinilillemärk veteranide toetuseks Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Laupäeval algas kümnendat korda sinilillekampaania «Anname au!», millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki.

«Aprill on veteranikuu ja sel puhul sinilille kandmisest on nüüdseks saanud 10-aastane traditsioon, millega väärtustame veteranide panust Eesti kaitsmisel. Üle 25 aasta on Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased teeninud maailma kõige keerulisemates paikades, et tagada rahu ja hoida liitlassuhteid, mille väärtust oskame täna hinnata rohkem kui kunagi varem,» ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Sel kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga muuta Pärnu rand ligipääsetavaks erivajadustega inimestele, soetada Hiiumaa haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös paralümpiakomiteega luua Kiviõli seikluskeskusesse para-suusatamise võimaluse.

Meie seas on üle 3000 veterani, kes on osalenud erinevatel rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel mitmel pool maailmas. Veteranide sümboliks on sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks.

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimse ja psüühilise erivajadusega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö.

Kampaania kestab 30. aprillini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles