Võru klubide esindajad tulid meistriks

Lõuna-Eesti Postimees
Meeste arvestuses võitis lühikesel individuaaldistantsil Võrumaa mees Rene Zahkna.
Meeste arvestuses võitis lühikesel individuaaldistantsil Võrumaa mees Rene Zahkna. Foto: Greta Külvet/Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Otepääl peetud laskesuusatamise Eesti meistrivõistlustel selgusid meistrid lühikesel individuaaldistantsil ja supersprindis. Lühikesel individuaaldistantsil said esikoha Susan Külm ja Rene Zahkna.

Külm läbis 10 kilomeetri distantsil neli lasketiiru ühe eksimusega ning edestas kahe minuti ja 32,4 sekundiga teise koha saanud Tuuli Tomingast, kes eksis lasketiirus kolmel korral. Kolmanda koha sai Johanna Talihärm.

Spordiklubi Võru Biatlon esindaja Rene Zahkna eksis 12,5 kilomeetri distantsil tiirus kolmel korral ja tema edumaaks hõbemedali kaela saanud Kristo Siimeri ees jäi 20,6 sekundit. Siimeril jäi üles kokku neli märki. Kolmandale kohale tuli Raido Ränkel (Võru suusaklubi /Võru Biathlon).

Teisel võistluspäeval said supersprindi kuldmedalid kaela Johanna Talihärm ja Raido Ränkel.

Talihärm eksis supersprindi finaalis 12 lasuga ning edestas teise koha saanud Regina Ermitsat 6,1 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Susan Külm.

Ränkel jättis nelja lasketiiru peale üles kaheksa märki ning võitis finišis hõbemedalile tulnud Rene Zahknat 0,9 sekundiga.

Täiskasvanute arvestuses sai aga kolmanda koha M19-vanuseklassi sportlane Ivar Všivtsev.