Riigimetsas algab pesitsusrahu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Raietööd riigimetsas katkevad aprilli keskel kaheks ja pooleks kuuks.
Raietööd riigimetsas katkevad aprilli keskel kaheks ja pooleks kuuks. Foto: Sille Annuk

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) peatab aprilli keskpaigast juuni lõpuni korralised raietööd, et mitte häirida linde ja loomi nende pesitsusajal. Igakevadine pesitsusrahu ajal on rõhk metsakasvatuslikel töödel, peamiselt istutamisel.

RMK metsamajanduse peaspetsialisti Olavi Andrese sõnul on riigimetsas kevadine pesitsusrahu kehtestatud juba alates 2002. aastast ehk tänavu kehtib see seal juba 21. korda. «Sel aastal kestab see teist aastat varasemast kaks nädalat kauem – kuni 30. juunini,» lisas Andres.

Pesitsusrahu eesmärk on hoida linde ja loomi ajal, mil nad oma poegi üles kasvatavad, samuti soov vältida kevadise sulaga pehmeks muutunud metsapinnase kahjustamist. Pesitsusrahu ajal keskendub RMK peamiselt metsakasvatuslikele töödele, millest üks olulisemaid on uue metsapõlve rajamine. Igal aastal istub RMK üle 20 miljoni uue puu.

Pesitsusrahu ajal tehakse hädavajalikke metsakaitselisi töid üraskikahjustuste likvideerimiseks, veetakse kokku metsamaterjali ja kuuse-kooreüraskite püüdmise eesmärgil langetatud püünispuid.

Tagasi üles