T, 3.10.2023

Poekett aitab tervislikku eluviisi edendada

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Rimi avalike suhete juht Katrin Bats
Rimi avalike suhete juht Katrin Bats Foto: Erakogu

Tänavu katsetab Rimi Eesti esimest korda kaasavat eelarvet, et edendada tervislikku toitumist ja jätkusuutlikku tarbimist.

Ettevõte toetab kohalike kogukondade ideid kokku 30 000 euroga, mis läheb võrdselt jagamisele Võru ja Saaremaa valla ning Pärnu linna vahel. Ideid, kuidas tervislikku toitumist ja kestlikku tarbimist edendada, saab esitada kuni 3. maini.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul on kaasav eelarve suurepärane viis kaasata kogukonda tegelema oluliste teemadega.

«Tahame toetada rohujuuretasandi ideid, mis muidu ei pruugi realiseeruda. Soovime ka, et kohalikud teeksid lõpliku valiku, millise projekti toetamist soovivad,» ütles ta.

«Uuringud kinnitavad, et kuni kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised, mis on murettekitav. Seepärast suuname tähelepanu peamiselt tervislikule toitumisele. Väga ootame osalema lastega tegelevad asutusi, mõistagi aga ka kõiki teisi, kellel on loomingulisi mõtteid, kuidas nügida võimalikult suurt hulka inimesi teadlikumalt toituma,» selgitas Bats ja lisas, et nad alustavad kolmest maakonnast, kuid ei välistata ettevõtmise laiendamist üle-eestiliseks.

«Meil on siiralt hea meel, et pilootprojekti kaasati ka Võru vald. Meie üks eesmärk on inimeste tervise edendamine ning teadlikkuse tõstmine ning toetus aitab meid kindlasti lähemale sihile, et meie inimesed oleksid tervemad ja rõõmsamad. Ootame huviga meie kogukonna lennukaid ideid,» rääkis Võru valla abivallavanem Piret Otsatalu.

Oma idee saavad esitada kõik juriidilised isikud, sealhulgas MTÜd, õppeasutused, lasteaiad ja noortekeskused. Idee eelarve võib olla 5000 või 10 000 eurot ja see tuleb saata digiallkirjastatult Võru valla meiliaadressile.

Esitatud ideid hindab komisjon, kuhu kuuluvad nii omavalitsuste kui kauplusteketi esindajad ning toitumisnõustaja. Paremad ideed lähevad mai keskel rahvahääletusele Volise keskkonnas. Sellel saavad osaleda kõik vähemalt 16-aastased omavalitsuse elanikud 5. juuni südaööni. Võitjad selguvad 6. juunil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles