T, 3.10.2023

Päästeameti e-teenused koondusid uude portaali

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Päästeameti ohutusportaal
Päästeameti ohutusportaal Foto: Jaan Rapp

Päästeameti kõik e-teenused on nüüd leitavad uuest ohutusportaalist. Portaal lihtsustab tuleohutuse eest vastutavate isikute, tuleohutus­spetsialistide, pottseppade ja korstnapühkijate, pääste ja ennetuse valdkonna vabatahtlike ning kohalike omavalitsuste infovahetust päästeametiga, teatas ameti pressiesindaja.

«Riigiga suhtlus kolib aina enam virtuaalmaailma ja on väga oluline, et e-teenused oleksid kasutajatele mugavad. Seni olid kõik päästeameti e-teenused eraldi ja igaüks isemoodi, mistõttu oli nende leidmine ja kasutamine keeruline. Nüüd on kõik e-teenused mugavalt ja arusaadavalt ühes kohas,» rääkis ohutusjärelevalve osakonna juhataja Maret Rannala.

Uues portaalis saab esitada tuleohutusaruandeid ja operatiivkaarte, pottsepad ja korstnapühkijad saavad esitada infot küttesüsteemide kohta, samuti saab broneerida aegu inspektorite vastuvõtule ja palju muud. Kasutaja peab ennast autentima ühe korra ning saab seejärel ligipääsu talle vajalikele rakendustele.

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) pääste- ja hädaabiteenuste osakonna juhataja Hipe Israel märkis, et esialgu on ohutusportaalis kaheksa teenust, kuid lähiajal lisandub veel neli.

«Nüüd muutub arendus SMITi vaates veelgi lihtsamaks. Seda suuresti seetõttu, et portaali baasteenused, selle arhitektuur ja kasutajaliidese komponendid on tulevasteks uuendusteks juba olemas. Edaspidi on uusi e-teenuseid lihtsam käivitada ning see vähendab aja- ja rahakulu.»

Inimesed saavad seal kasutada tuleohutuse kalkulaatorit, tutvuda oma küttesüsteemi puudutava infoga ning haldusmenetlusega.

Ohutusportaali töötas välja SMIT koostöös päästeametiga. Projekti rahastas Euroopa regionaalarengu fond kokku 197 376 euroga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles