Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Õpilased hakkavad teaduspidu panema

Copy
Tedusfestival leiab aset Eesti Rahva Muuseumis.
Tedusfestival leiab aset Eesti Rahva Muuseumis. Foto: Arp Karm/ERM

Eesti Teadusagentuur kutsub järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval osalema õpilaste teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis, kus jagub põnevaid ja sisukaid ettevõtmisi igas vanuses õpilastele algklassidest gümnaasiumini.

Festivali keskne sündmus on õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. 12. aprillil antakse üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Üle mitme aasta tutvustavad festivalil oma uurimusi ka algkoolide õpilased.

Kahe päeva jooksul toimuvad töötoad, teadusetendused ja ettekanded. Töötubadesse on vaja eelregistreerida kodulehel miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Eesti Meremuuseum, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Rakvere reaalkool ja Rändav bioklass.

Samuti julgustab Teadusagentuur kõiki kooligruppe osa võtma lavaprogrammist, kus erinevate teaduse ja inseneeriaga seotud elualade esinejad tutvustavad kaasahaaravalt oma tööd ning aitavad seeläbi noortel teha teadlikumaid karjäärivalikuid. Lavaprogrammile ei pea registreerima, saali mahub ligi 300 inimest ja kõik huvilised on oodatud. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks kutsub külastajaid uudistama messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti.

Nooremaid festivalikülastajaid ootab Teatribussi lõbusalt teadusküllane etendus “Professor Peni”, mis tutvustab maavarade põnevat maailma. Etendus toimub 11. aprillil kell 11-12. Sarnaselt lavaprogrammiga ei ole vaja eelnevalt registreerida.

Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta ning ühtlasi ootavad korraldajad osalema ka õpetajaid. Õpilaste teadustööde riikliku konkursi autasustamine algab kolmapäeval kell 13 ning ülekannet auhinnagalast saab jälgida ka portaalis miks.ee.

Tagasi üles