Lõuna-Eesti maadlejad tõid meistrivõistlustelt kaks kulda

Tiit Loim
Eesti U17 maadluse meistrivõistlustel tuli Marcus-Evert Uhtjärv -80kg kaalukategoorias kreeka-rooma maadluses Eesti meistriks. Foto: Anastasya Kikkas

Nädalavahetusel peetud U17 vanurühma Eesti maadluse meistrivõistlustel said Lõuna-Eesti maadlejad mitu medalit, neist kakds kuldsed.

Tallinnas peetud võistlusel tuli Kreeka-Rooma maadluses -80 kg kaalukategoorias võitjaks Valga klubi 1Piir sportlane Marcus-Evert Uhtjärv. Kuni 48 kg kaalukategoorias sai sama klubi esindaja Toms Valovs teise koha. Valga sportlased võitsid veelgi medaleid. Naistemaadluses võitis -73 kg kaalukategoorias pronksi Paula Nääme (EMÜ SK). Võistkondlikult sai 1Piir 4. koha.

Osales teinegi Valga maadlusklubi. Valga Spordiklubi esindaja Venno Põrk sai Kreeka-Rooma maadluses -71 kgkaalukategoorias kolmanda koha. Arsenij Sevchenko pälvis -65 kg seas hõbeda ning vabamaadluses viienda koha.

Mitu head kohta said ka Põlva maadlusklubi Lapiti esindajad. Vabamaadluses -45 kilo võitis kulla Kaspar Kört. Kategoorias -48 kg pälvis kolmanda koha Romer Bostan ja -71 kg samuti pronksi Romet Nõmme.