P, 1.10.2023

Võrus tuuakse lavale sünge huumoriga draama

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Etenduse proovis Nils Mattias Steinberg ja Meelis Rämmeld.
Etenduse proovis Nils Mattias Steinberg ja Meelis Rämmeld. Foto: Markus Truup

Võru kultuurimajas Kannel esietendub 13. mail Martin McDonaghi näidend «Kadunud käsi», mille lavastamisega teeb Markus Truup oma debüüdi trupis Müüdud Naer.

«Kadunud käsi» on Iiri näitekirjaniku Martin McDonaghi sünge huumoriga vürtsitatud draama mehest Carmichaelist, kes kaotas 27 aastat tagasi vägivaldselt oma vasaku käe. Ta on endiselt roppvihane ja tahab oma kadunud kätt tagasi saada, vahendas MTÜ Müüdud Naer produtsent Kristel Onno.

Kui kaks armunud väikelinnasuli mehe ammuse õnnetuse pealt pisut raha teenida otsustavad ja uudishimulik retseptsionist oma nina tema süngetesse asjadesse toppima hakkab, mõjub see Carmichaelile nagu kanistritäis bensiini kulupõlengule.

«McDonaghi loomingu puhul köidab mind tema filigraanne oskus rääkida inimlikkusest läbi süsimusta huumori,» rääkis lavastaja Markus Truup. «Mis see inimlikkus on? Sõja, lõhestunud ühiskonna, tehisintellekti eksponentsiaalse arengu valguses hakkab selle mõiste tähendus üha enam devalveeruma. Kas ainuke võimalus inimlikkusega taas kohtuda on läbi ebainimlikke kogemuste? Või on ka teisi võimalusi? Meie püüdlus on proovida teisiti. Selleks loome mõnusa vaheala, kus saab nende küsimuste üle mõtiskleda.»

Loomingulisse meeskonda kuuluvad Meelis Rämmeld (Endla Teater), Nils Mattias Steinberg (Endla Teater), Marion Tammet, Karel Käos, Kirill Havanski, Joel Väli, Henri Otsing ja Markus Truup.

Etendused toimuvad viiel maipäeval Kandle teatrilava black-box´is.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles