P, 28.05.2023

Suurim toetussumma läheb Rõuge vabatahtlikele

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Rõuge vabatahtlikud päästjad
Rõuge vabatahtlikud päästjad Foto: Arvo Meeks

24 vabatahtlikku päästekomandot said komandohoonete ehitamiseks, renoveerimiseks või varustuse uuendamiseks kokku 3,1 miljonit eurot.

«Eesti elanike ohutuse tagamisele aitavad lisaks 72 kutselisele komandole kaasa ka 118 vabatahtlikku komandot. Kahjuks ei ole paljude vabatahtlike olmetingimused kiita ja nende tegutsemishooned vajaksid renoveerimist, mõningatel juhtudel ka täitsa uue maja ehitamist. Selle võimaluse üle on mul väga hea meel, sest sellist rahasüsti just vabatahtlike päästjate hoonetesse ei ole mitte kunagi varem olnud,» selgitas Päästeameti peadirektor Margo Klaos.

Suurima summa kogu riigi ulatuses läheb MTÜ-le Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed, kes saab Rõuge päästehoone ehituse jätkamiseks pool miljonit eurot. Kokku toetati Võrumaal viite vabatahtlikku päästekomandot.

MTÜ Luhamaa Nulga Priitahtlikud saab vabatahtlike päästehoone ehituseks 300 000 eurot, sama suure summa saavad ka Luutsniku vabatahtlikud. MTÜ Meremäe Vabatahtlikud Päästjad saaavd aga 280 000 eurot päästehoone ruumide rekonstrueerimiseks ja renoveerimiseks, samuti treenimiseks vajaliku roniseina ehituseks ja kontoriruumide rajamiseks. Orava tuletõrje selts saab aga komandohoone removeerimiseks 70 000 eurot.

Valgamaa Karula vabatahtlikud said aga 30 000 eurot komandohoone renoveerimiseks.

Tänaseks on kõik toetussummad välja makstud.

Lisaks eraldas ministeerium päästeametile 1,5 miljonit eurot vabatahtlike kaasamise toetamiseks päästetööde ja elanikkonnakaitse ülesannete täitmisel. Ka see toetussumma saab lähinädalatel välja makstud kõikidele Päästeametiga lepingus olevatele vabatahtlikele, vastavalt nende pakutavatele teenustele.

Kasvab ka vabatahtlike päästjate püsitoetus. Tänavu tõuseb see enam kui poole võrra ning on 2023. aasta eelarves 3,64 miljonit eurot.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles