Kihutanud mees põhjendas oma tegu omapärasel moel

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Водитель BMW ехал со скоростью 171 км/ч.
Водитель BMW ехал со скоростью 171 км/ч. Foto: Lõuna prefektuur

Võrumaal hiljuti tabatud kiiruseületaja õigustas oma teguviisi auto kuivatamisega. Kohut mehe jutt siiski ei veennud.

Politseinike kõrvad on liiklusrikkujate suust kuulnud kõikvõimalikke vabandusi ja õigustusi arutule kihutamisele. Sedapuhku üllatas aga ühe kihutaja selgitus juba ka kogenud politseinikke.

Nimelt tabas politsei mai alguses Võrumaal Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel BMW-ga kihutanud 33-aastase mehe, kelle sõidukiirus oli lubatud 90 asemel suisa 171 km/h. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning viidi arestimajja. Kambrist edasi viis mehe tee aga kohtu ette, kus talle seitse päeva aresti määrati.

Politseinikele väitis mees tõsimeeli oma tegu õigustades, et käis autot pesemas ning mõtles asulast välja sõites auto kuivaks kihutada. Hiljem ta küll kahetses oma tegu ja sai enda kinnitusel ka aru, et selline käitumine oli arutu ja ohtlik, vahendas Lõuna prefektuur.

Kurb tõsiasi on aga see, et auto kuivaks sõitmine ei ole kihutaja esimene sellelaadne juhtum – mees on politseile varasemast sarnaste liiklussüütegude tõttu tuttav ning saanud varemgi raske jala eest karistada. Sel korral viis mehe teekond kohtu otsusel otse autoroolis kinnipidamisasutusse, kus tal oli oma teo üle nädalajagu päevi järele mõelda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles