2. jalaväebrigaad harjutas Kevadtormil liitlastega koostööd

LEPM
Copy
Home
Kevadtorm 2023. Eesti, Poola, Taani, Itaalia, Kanada, UK ja USA üksuste koostööharjutus.
Home Kevadtorm 2023. Eesti, Poola, Taani, Itaalia, Kanada, UK ja USA üksuste koostööharjutus. Foto: Robert Markus Liiv/ Kaitsevägi

Kaitseväe 2. jalaväebrigaad ning nendega õppuseks Kevadtorm liidendatud eri riikide liitlasüksused harjutasid kolmapäeval Rutja lennuväljal omavahelist koostööd, et olla paremini valmis reedel algavateks suuremateks lahinguteks 1. jalaväebrigaadi vastu.

Koostööharjutusel harjutasid üksused 2. jalaväebrigaadi staabi juhtimisel nii ründavaid kui ka kaitsvaid tegevusi, et saada üksused kiirelt ühte jalga käima, teatas kaitseväe peastaap. Lahingus osales ka liitlasüksuse tehnika, sealhulgas tankid ja lahingumasinad.

„See, mis seni nähtud, annab kindla veendumuse, et NATO töötab. Meie standardid liitlastega on samad, neile käsku anda on lihtne ning integreerimisprotsess liitlastega käib väga kiiresti,“ ütles 2. jalaväebrigaadi operatiiv- ja väljaõppejaoskonna ülem kolonelleitnant Madis Koosa.

Taani XIII kergejalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Anders D. Svendseni sõnul läks harjutus väga hästi. "See oli meile kõigile hea viis üksteist tundma õppida ja süsteem tööle saada,“ ütles Svendsen. Ta lisas, et üksuste vaheline koostöö on seni olnud väga sujuv. „Jagame paljudes osades sama mentaliteeti ja doktriine, mis teeb koostöö päris lihtsaks," lausus Svendsen.

Õppusel Kevadtorm kuuluvad liitlastest 2. jalaväebrigaadi koosseisu Poola mehhaniseeritud kompanii, Taani jalaväelased ja luurekompanii, Ühendkuningriikide luureüksus, USA langevarjurid ning Lätis paiknev eFP Itaalia kompanii, kuhu kuuluvad ka kanadalased. Kunagi varem pole 2. jalaväebrigaadi liitlastega niivõrd suures mahus koostööd teinud.

15.-26. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm käigus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist, kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui ka liitlasriikide sõdurid. Esmakordselt juhib õppust eelmisel aastal loodud diviis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles