P, 28.05.2023

Moskva tõstab Petseri kloostri kolme tähtsama usukeskuse hulka

Arved Breidaks
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Petseri kloostrist saab tõenäoliselt kolmas Venemaa suurklooster, mis toob sinna edaspidi rohkem palverändureid ja turiste. Pildil vee õnnistamine tänavu 10. mail.
Petseri kloostrist saab tõenäoliselt kolmas Venemaa suurklooster, mis toob sinna edaspidi rohkem palverändureid ja turiste. Pildil vee õnnistamine tänavu 10. mail. Foto: Petseri Klooster/telegram

Moskva õigeusu kirik võib anda Petseri kloostrile lavra ehk suurkloostri seisuse, et korvata sellega Ukrainas saadud usuelulisi kaotusi ning kujundada endisest Eesti maakonnalinnast Venemaa üks tähtsamaid usukeskusi.

«Pärast seda, mis juhtus Ukrainas Kiievi-Petšerski lavraga, peaks Pihkva-Petseri klooster võtma erilise koha õigeusu maailmas,» ütles teisipäeval Pihkvat külastanud kunagine Venemaa peaminister Sergei Stepašin, kes juhatab praegu Pihkva kultuuripärandi taaselustamise sihtasutust.

«See on oluline turistide ja palverändurite ligimeelitamiseks,» lisas Stepašin Pihkva oblasti meedias laialdast tsiteerimist leidnud sõnavõtus. «Nii Petseri klooster kui ka Pihkva peaksid saama tõmbekeskusteks. Pealegi tähistab klooster tänavu oma 550. aastapäeva. Arvan, et me leiame lahenduse, et eraldada kloostrile täiendavaid vahendeid.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles