KÄSIPALL Põlva Serviti tuli 17. korda Eesti meistriks

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Värske Eesti meister Põlva Serviti.
Värske Eesti meister Põlva Serviti. Foto: Merlin Raudkett/Eesti Käsipalliliit

Pühapäeval toimus käsipalli meistriliiga finaalseeria kolmas mäng. Seekordne võõrustaja Põlva Serviti läks mängule vastu kahe võiduga, Viljandi nulliga. Serviti võttis lisaajal 33:31 (17:10) võidu ja tuli 17. korda Eesti meistriks.

Mäng oli finaalile kohaselt närviline. Skoor avati alles teise mänguminuti keskel, kui Kristjan Koovit külalismeeskonnast käe valgeks sai. Hendrik Koks realiseeris koheselt ka seitsmemeetri karistusviske. Serviti langes koduseinte vahel ühega taha, kuid püsis innukalt järel.

Alfred Timmo väravad ja Eston Varuski tõrjed hoidsid Põlva võistkonna vee peal. 13. minutiks oli viik majas. Juba järgmisel minutil viskas Jürgen Rooba värava, mis viis Serviti esimest korda mängu jooksul juhtima.

18. minutil võitlesid viljandlased juhtpositsiooni tagasi, tehes seisuks 8:7. Ent Tõnis Kase viigistas, tema tabamusele järgnes Henri Sillaste oma ning kõige tipuks skooris ka Rooba. Nõnda omas Serviti kaheväravalist 10:8 edu.

Algas põlvakate väravatesadu – koos Timmo, Kase ja Roobaga leidis oma mängusoone üles ka Sillaste ning nii visati juurde seitse väravat. Viljandi jõudis sõna sekka öelda kahel korral: 25. minutil, kui Aleksander Pertelson meeskonna 9. värava viskas, ning 29. minutil, kui Kristjan Koovit Viljandi 10. värava realiseeris. Esimene poolaeg lõppes skooriga 17:10.

Teine pool mängust hakkas tempokalt – kolme minuti jooksul viskasid mõlemad pooled kaks väravat. Viljandi hakkas seitsmest kaotusseisu siluma ja 45. minutiks oli seis 24:20. Pertelsoni, Andrei Basarabi, Kristo Voika väravate abil tuli Viljandi mängu tagasi ning viigistava 24:24 värava viskas Viljandile Koovit.

52. mänguminutil läks külalismeeskond Basarabi tabamusest juhtima. Käis tõsine kassi-hiire mäng ning vahepeal kahesesse kaotusseisu langenud Serviti viigistas seisu taas. 59. minutil oli seis 28:28 ning rünnakueelist omanud Serviti ei vormistanud võitu ära. Matš läks lisaajale.

Pinevus kandus üle esimesse lisaaega, mille võitis Viljandi ühe väravaga, üldskooriks 31:30. Teisel lisaajal jäi Viljandi nulli peale, Serviti eest skooris kolmel korral Jürgen Rooba. Nii võitis 70. minuti täis tiksudes mängu Serviti ja seda üldresultaadiga 33:31.

Serviti resultatiivseimad olid Alfred Timmo ja Jürgen Rooba. Mõlemad mängumehed viskasid 11 väravat. Viljandi skooritegijateks olid Ott Varik, Kristo Voika, Andrei Basarab ja Kristjan Koovit, kes kõik särasid viie väravaga.

«Tegime natukene endale elu raskeks, aga võitlesime lõpuni ja näitasime, et satsis on kõva sisu. Fantastiline viis, kuidas võita,» kommenteeris värske meister Alfred Timmo. «Esimene poolaeg – väga hea, 5 palli skaalal. Teine poolaeg – 3, väga-väga pika miinusega. Lasime neil kiired ära joosta, ise tegime lolle rünnakuid ja pallikaotusi.»

See hooaeg on pühendatud EOK 100. sünnipäevale ning meeskondadele riputati kaela erikujundusega medalid.

Põlva Servitis mängisid Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Robin Oberg, Kermo Saksing, Joonas Vassiljev, Randel Matthias Lepp, Mathias Rebane, Jürgen Rooba, Eston Varusk, Henri Sillaste, Karl Markus Kannel, Arturs Meiksans, Andero Viljus, Anatolii Chezlov, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Carl-Eric Uibo, Aron Saarna, Hendrik Varul ja Alfred Timmo. Esindajad on Kalmer Musting, Rein Suvi, Allar Lamp, Ly Kamja ja Andres Neeme.

2023. aasta Eesti meistrivõistlustel käsipallis meeste meistriliiga All Star Team:

Ott Varik – parem-ääremängija

Ilja Kosmirak – parem-sisemine

Hendrik Koks – mängujuht

Alfred Timmo – vasak-sisemine

Henri Sillaste – vasak-ääremängija

Hendrik Varul – joonemängija

Rasmus Ots – väravavaht

Tagasi üles