T, 6.06.2023

Kevadtorm toob kaasa hävituslennukite madallennud

BNS
Facebook Twitter
Comments
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon.
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon. Foto: Eesti Kaitsevägi

Sel nädalal teevad õppuse Kevadtorm 23 raames Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon ning madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad esmaspäevast reedeni Ida-, Kesk-, Edela- ja Lõuna-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit kell 10-13. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles