P, 28.05.2023

Siseminister: Koidula piiripunkt jääb ja Vene turism võib taastuda

Arved Breidaks
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Siseminister Lauri Läänemets kinnitas reedel Värskas, et Koidula piiripunkti kasu on sedavõrd mitmekihiline, et seda vähenevast kasutamisest hoolimata sulgeda plaanis pole.
Siseminister Lauri Läänemets kinnitas reedel Värskas, et Koidula piiripunkti kasu on sedavõrd mitmekihiline, et seda vähenevast kasutamisest hoolimata sulgeda plaanis pole. Foto: Arved Breidaks

Siseminister Lauri Läänemets (SDE) käis reedel Setomaal, et klattida ära ministeeriumi asekantsleri Veiko Kommusaare Postimehes ilmunud arvamusartikliga sündinud segadus, nagu plaaniks Eesti sulgeda Petseri külje all asuva Koidula piiripunkti. Kuigi turism Eesti ja Venemaa vahel on Ukraina sõja tõttu sisuliselt katkenud, ei jää see siseministri hinnangul igavesti nii.

Miks on hea mõte sulgeda Koidula piiripunkt?

Ma pole kordagi öelnud, et keegi kavatseb seda piiripunkti sulgeda. Seda plaani pole olnud. Aga me soovime teha analüüsi, kuna piiriületuste arv on koroonaeelse ajaga võrreldes poole võrra vähenenud. See, mida teha võime, ei ole üldse kindel. Teeme analüüsi ja siis vaatame. Võib-olla me tahame piiriületuses [PPA] tööd kuidagimoodi ümber korraldada, kui seda on võimalik teha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles