P, 28.05.2023

Meie noored sõitsid end Lätis poodiumile

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Travis Leok teisel ja Lucas Leok kolmandal kohal
Travis Leok teisel ja Lucas Leok kolmandal kohal Foto: Läti Motoföderatsioon

Lätis Aloja krossirajal toimus EMX85 ja EMX65 klassi Põhja-Euroopa regiooni kolmas EM-etapp. EMX85 klassis oli oodata võitlust poodiumikohtade eest kolme poisi vahel. Sõmerpalu motoklubi noormeestele Travis Leokile ja Lucas Leokile suudab kiiruse poolest vastu hakata vaid lätlane Jekabs Hudolejs.

Kvalifikatsioonis õnnestuski lätlasel sõit Travise ees võita. Lucas Leok lõpetas kolmandana.

Ka esimest võistlussõitu asus juhtima Hudolejs, järgnesid Travis ja Lucas Leok. Esikolmik hakkas kohe järgnevatel ka eest ära minema. Travis suutis küll lätlasest mööduda, aga too püsis kannul sõidu lõpuni.

Esikoht kuulus siiski Travisele. Kolmandana tuli finišisse Lucas Leok. Leokite klubikaaslane Paul Raid lõpetas neljandana.

Teises sõidus tegi parima stardi taas Hudolejs ja jälle võttis teise koha sisse Travis Leok. Sel korral aga lätlasest mööduda ei õnnestunud ja Hudolejs võttis 1,8-sekundilise edumaaga võidu Travise ees. Lucas Leok lõpetas taas kolmandana. Raid oli viies.

Etapi kokkuvõttes läks esikoht Hudolejsile, samade punktidega jäi teiseks Travis Leok. Kolmanda koha sai Lucas Leok. Paul Raid oli neljas.

EMX65 klassi avasõidus pidasid võitlust esikoha nimel meie poisid omavahel. Sõitu juhtis stardi järel Theo Kolts, kuid mõne ringi järel suutis Gregor Lootus temast mööduda ning sõidu võita. Kolts lõpetas teisena ja lätlane Martins Cirulis kolmandana.

Sõmerpalu klubi esindaja Enri Lustus oli avasõidus viies, Robin Robert Mooses tema järel kuues.

Teist sõitu asus stardi järel juhtima Lootus ja kuigi lätlased püsisid tal terve sõidu kannul, läks esikoht ikkagi Lootusele. Mooses tuli finišisse neljandana, Lustus viiendana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha Lootus, teise koha sai Patriks Cirulis ja kolmanda Martins Cirulis. Kolts oli neljas, Mooses viies ja Lustus kuues.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles