P, 28.05.2023

Klaverite lossitoomine kuulutati aasta teoks

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Alo Põldmäe laseb kõlada ühel Holdre lossis oleval klaveril.
Alo Põldmäe laseb kõlada ühel Holdre lossis oleval klaveril. Foto: Kristjan Teedema

Eesti kultuuri koja aastakonverentsil «Muutunud kogukondlikud kultuurimaastikud» kuulutati välja konkursi «Kultuuri tegu 2022» auhinnad.

Peaauhinna pälvisid Alo Põldmäe ja Vahur Kivistik Valgamaal Tõrva vallas Holdre lossi klaverimuuseumis avatud püsinäituse «Eesti klaver» eest.

«Eesti on olnud väljapaistev klaveriehituse maa. Taoline omamaiste klaverite püsinäitus on Eesti ajaloos esmakordne ja ainukordne ka Baltimaade mastaabis,» sõnas näituse koostaja Alo Põldmäe. Holdre lossi omanik Vahur Kivistik lisas, et seal on väärikalt esindatud Eesti klaveriehituse 224-aastane ajalugu, mille jooksul valmistasid Eesti meistrid ligi saja eri nimega klavereid. «Seni laialipillutatult klaverimuuseumi KlaMu eksponaadid ongi endale püsikodu leidnud Holdre lossis,» nentis Kivistik.

Tuleviku tegija preemia võitis 15-aastane muusikat armastav, töökas ja pühendunud Minna Emilia Vürst, kes õpib Tartu Heino Elleri muusikakoolis Heili Mägi ja Heili Rosin-Leivategija flöödiklassis. Lisaks jätkab ta õpinguid ka Räpina muusikakoolis soololaulu ja viiuli erialal. 2022. aastal oli neiu edukas paljudel konkurssidel nii kodu- kui ka välismaal. Vürst kuulub ka mitmesse orkestrisse ja ansamblisse, mille koosseisudes on ta esinenud paljudel üritustel ja kontsertidel.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna laureaadiks kuulutati Hando Tamm, kes tegutseb põhiliselt Tartumaal Äksis.

Auhindu «Kultuuri tegu» antakse välja aastast 2014 koostöös kultuuriministeeriumiga. Eesmärk on märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad. Ministeerium toetab auhinnafondi 5000 euroga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles