T, 6.06.2023

Põlvamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Põlva lasteaeda Lepatriinu ootavad uuendustööd.
Põlva lasteaeda Lepatriinu ootavad uuendustööd. Foto: Arvo Meeks

Selgus lasteaia uuendaja

Hiljuti välja kuulutatud riigihankele Põlva lasteaia Lepatriinu osaliseks remondiks esitati kuus pakkumust. Põlva vallavalitsus tunnistas edukaks Kamo Ehitus OÜ esitatud pakkumuse maksumusega 1 515 388,40 eurot koos käibemaksuga.

Samal istungil, kus hanketulemused kinnitati, otsustas vallavalitsus eraldada reservfondist 44 828,40 eurot, et katta eelarveliste summade ja soodsaima hinnapakkumuse vahe Lepatriinu lasteaia remonditöödeks. LEPM

Kodukandifestival pakub põnevust igale maitsele

Põlvas täna algav traditsiooniline kodukandifestival Ööpäev Põlvas pakub põnevust igale maitsele ja vanusele.

Programmist leiab hulgaliselt kultuuriüritusi, öiseid ja päevaseid kontserte, tervislikke ettevõtmisi, lõbusaid lasteüritusi ja põnevaid toiduelamusi. Muusikat pakuvad ja meeleolu loovad teiste seas Stefan, A-Rühm, Marju Länik, Liis Lemsalu, Karmid Torud, Anu Taul ja lõõtsamees Ants Järv.

Lapsi rõõmustavad taluloomad, retrostiilis kettkarussell, benji-batuut, teadus-show ja mustkunstiteater. Tegevusi lastealal juhib peojuht Kloun. Hommikutundideni kestev festival levib üle kogu Põlva nii toidu- ja meelelahutusasutustesse kui isegi kirikusse. Festival algab ja lõppeb liikumisaastale kohaselt tervise­spordi sündmustega. Festival kestab 28. maini. LEPM

Notaritel jäi tööd vähemaks

Notarite koja statistika näitab, et tänavu esimeses kvartalis tehti kinnisasjadega tehinguid 22 protsenti vähem kui mullu samal ajal.

Kui 2022. aasta esimeses kvartalis tõestasid notarid 19 521 kinnisasjadega tehtud tehingut, siis tänavu esimeses kvartalis 15 275. Kõige enam ehk veerandi võrra või rohkem kukkus tehingute arv Võru-, Jõgeva-, Põlva- ja Harjumaal.

Notarite koja esimehe Merle Saar-Johansoni sõnul tuleneb tehingute arvu langus suuresti majanduskeskkonna halvenemisest.

«Läinud aastal alanud kõrge inflatsioon, Euroopa keskpanga jätkuv intressimäärade tõstmine ning majanduse jahenemine on märkimisväärselt pidurdanud kinnisvaraturu hoogu,» rääkis Saar-Johanson. «Kindlasti on majanduses toimuv muutnud nii pangad kui kinnisvara ostjad üsna ettevaatlikuks, samuti on intressimäärade tõusu tõttu vähenenud maksimaalne võimalik laenusumma, mis omakorda jahutab kinnisvaraturgu.»

Eestis töötab praegu 87 notarit. Nad on kõigis maakonnakeskustes ning lisaks Narvas, Sillamäel, Räpinas, Otepääl, Sauel ja Elvas. LEPM

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles