P, 24.09.2023

Värska võõrustab Balti meistrivõistlusi orienteerumises

LEPM
Facebook
Comments 2
Balti orienteerumise meistrivõistluste naiste esikolmik.
Balti orienteerumise meistrivõistluste naiste esikolmik. Foto: Reigo Teervalt

Värska võõrustab sel nädalavahetusel Balti meistrivõistlusi orienteerumises. Eesti on avapäeva järel Läti järel teine.

Balti meistrivõistlused orienteerumises toimuvad igal aastal, korraldajateks on kordamööda Eesti, Läti ja Leedu alaliidud. Tänavu selgitatakse Baltikumi parimaid Värska lähedal Kitsemägedes maastikul, mis oli möödunud sajandi 20-ndatel ja 30-ndatel aastatel osa Eesti kaitseväe harjutusväljakust. Korraldustööd on enda peale võtnud Värska orienteerumisklubi Peko.

Võistlusklassideks on lisaks meeste ja naiste põhiklassidele veel noorteklassid kuni 14-, 16-, 18- ja 20-aastastele noormeestele ja neidudele. Eesti koondise ridadest puuduvad seekord erinevatel põhjustel koondise liidrid - Evely Kaasiku, Kenny Kivikas ning Timo ja Lauri Sild, mis teeb lõunanaabritega võistkondlikus arvestuses konkureerimise väga keeruliseks.

Laupäeval oli kavas tavarada ja pühapäeval võisteldakse teatejooksudes. Põhiklassides tõi Eestile ainsa medali Annika Rihma, kes sai 12,3 km pikkusel rajal hõbemedali, kaotades vaid lätlanna Elza Kuzele. Võitja aeg oli 1.22:44, Annika Rihma kaotas 1.11. Pronksi teenis teine lätlanna, Laura Vike, kes kaotas võitjale 2.52. Eestlannadest jõudsid esikümnesse veel 6. Margret Zimmermann (+6.52), 7. Laura Joonas (+8.17) ja 9. Sigrid Ruul (+9.35).

Annika Rihma: «Kõik laabus täna hästi, kuid olin raja lõpuosas ühel etapil pisut hooletu ja kaotasin paariks minutiks kaardilugemisel järje. Sinna jäi võimalik esikoht.»

Meeste konkurentsis tõi eestlaste jaoks kastanid tulest välja Ats Sõnajalg, kes lõpetas parima eestlasena esikuuiku. Võitjaks tulnud leedulasele Algirdas Bartkeviciusele (1.29.36) kaotas ta 17,9 km pikkusel rajal 12.31. Hõbemedali noppis lätlane Uldis Upitis (+1.33) ja pronksi leedulane Vilius Aleliunas (+9.55). Paremuselt teine eestlane oli 12. kohaga Jaagup Truusalu (+15.03).

Kaheksast noorte võistlusklassist sai Eesti koondis kuus medalit – kuldmedalid teenisid Erik Marten Zernant (klassis M14), Jürgen Joonas (M20) ja Anna Mia Atonen (N14) ning pronksid Chris Marcus Krahv (M18), Anett Liisa Parts (N14) ja Harriet Koppel (N18).

Võistkondlikus arvestuses juhib esimese päeva järel 1258 punktiga Läti, teisel kohal on 1083 punktiga Eesti ja kolmandal kohal 1069 punktiga Leedu.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles