P, 24.09.2023

Loomakaitseselts: kollase lindiga koerad väldivad võõraid inimesi

LEPM
Facebook
Comments
Kollane lint koera kaelarihmal.
Kollane lint koera kaelarihmal. Foto: Anne Põder

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) meenutab, et kollane lint koera kaelarihmal viitab looma soovimatusele võõrastega kohtakti astuda.

«Kindlasti ei tähenda kollane lint, et koer on ilmtingimata kuri,» selgitas ELS-i turundus- ja kommunikatsioonijuht Geit Karurahu. «Põhjuseid, miks koer võõraga kontakti ei soovi, on mitmeid. Näiteks võib tegemist olla kutsikaga, kes alles õpib inimestega suhtlema. Koer võib olla taastumas haigusest või traumast. Ehk on koer kurt või pime ning ehmub võõra lähenemise peale. Seda, kui keeruline võib kontakt võõraga mõne looma jaoks olla, teavad kõik äreva või reaktiivse koera omanikud omast käest.»

Tava kasutada reaktiivse koera rihmal kollast linti sai alguse Austraaliast, kus koeratreenerid võtsid selle kasutusele andmaks teistele loomaomanikele märku, millised treeningus osalevad loomad vajavad harjumiseks pisut enam aega. Austraaliast levis kollane lint üle kogu maailma ning tähistab nüüdseks kõiki koeri, kes ei soovi mingil põhjusel kontakti võõraste inimeste ega koertega.

«Valdav enamik inimesi, kes võõrale koerale lähenevad, teevad seda siirast armastusest loomade vastu,» sõnas Karurahu. «Ometi tuleb mõista, et ühelegi loomale ei tasu omaniku loata läheneda, sest kunagi ei tea, kuidas koer võõra puudutusele reageerida võib. Kui aga märkate kollast linti koera rihmal, on kõige targem koerast lihtsalt mööduda – nii tõstate esikohale looma heaolu ning seda ju armastus loomade vastu tegelikult tähendabki.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles