P, 24.09.2023

Üle 6700 inimese andis allkirja õpetajate palga- ja tööolude parandamiseks

BNS
Facebook
Comments
EHLi esimees Reemo Voltri
EHLi esimees Reemo Voltri Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti haridustöötajate liit (EHL) annab kolmapäeval riigikogu esimehele Lauri Hussarile petitsiooni õpetajate palga- ja tööolude parandamiseks, kuhu on oma allkirja andnud 6727 inimest.

Petitsiooni «Vali Eesti haridus» eesmärk on juhtida võimukandjate tähelepanu kriitilisele olukorrale Eesti haridusmaastikul.

Rahvaalgatusel kogutud allkirjadele lisaks saatis EHL haridus- ja teadusministrile kutse alustada õpetajate palgaläbirääkimisi aastaks 2024. Tagamaks Eesti hariduse kvaliteetset jätkusuutlikust on nõutavad neli peamist tegevust, mis hõlmab nii keskmise töötasu tõusu, koolijuhtide suuremat otsustavust palgafondide haldamisel kui massilise ülekoormuse vähendamist.

«Meie väga heal tasemel hariduse andmise vundament on pedagoogid. Ilma otsustava ja kiire tegutsemiseta riigi poolt aga ei ole meil varsti neid inimesi,» rõhutab Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri. «Seisame ka lasteaiaõpetajate eest, nende miinimumpalk peab olema alati seotud kooliõpetaja miinimumpalgaga ning KOV-id peavad saama selleks vajalikku lisaraha,» lisas Voltri.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles