P, 24.09.2023

Abipolitseinike toetamine tõi siseministeeriumi tunnustuse

LEPM
Facebook
Comments
Tunnustatud Glehni lossis. Tagareas prillidega Põlva vallavanem Martti Rõigas.
Tunnustatud Glehni lossis. Tagareas prillidega Põlva vallavanem Martti Rõigas. Foto: Mihkel Leis

Siseministeerium tunnustas teisipäeval Tallinnas Glehni lossis siseturvalisuse vabatahtlike rühmi eelmisel aastal tehtu eest, tunnustuse saajate hulgas on ka Põlva vallavalitsus.

Tänavu tunnustas siseministeerium nii vabatahtlike rühmi kui ka nende toetajaid kokku kuues kategoorias.

Aasta vabatahtliku päästekomando aunimetuse sai Kehtna vabatahtlik päästekomando, aasta abipolitseinike rühmaks valiti Ida-Harju politseijaoskonna rühm silmapaistva panuse eest turvalisusse. Aasta parimaks naabrivalvepiirkonnaks tunnistati Raplamaa Teenuse küla. Aasta vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse sai MTÜ Pärispea Vabatahtlike Päästeselts. Aasta abipolitseinike toetaja aunimetuse pälvis Põlva vallavalitsus Põlvamaa abipolitseinike märkamise ja toetamise eest ning Töötukassa oma töötajatele vabatahtlikuna panustamise võimaldamise eest.

Aasta vabatahtlike tugisamba aunimetuse sai Põhja prefektuuri vabatahtlike teenuse koordinaator Katrin Link ning Irina Lukjanovitš silmapaistva panuse eest häirekeskuse vabatahtlike kaasamisel ja toetamisel.

Siseminister Lauri Läänemets rääkis oma kõnes, et muutunud julgeolekukeskkond ning sõda Ukrainas mõjutab meid kõiki, mistõttu vabatahtlike roll ja olulisus on vaid kasvanud. „Erinevad kriisid, mis meid viimased aastad on järgemööda proovile pannud, näitavad, et meil on hulk võimelünkasid, mis vajavad täitmist -ja seda ka vabatahtlike kaasamisel. Näiteks eelmisel aastal jõustunud seadusemuudatused lõid võimaluse abidemineerijate ja kriisirolliga abipolitseinike süsteemsemaks kaasamiseks. Leidsime ka lisarahastust siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste toetamiseks," märkis ta.

Siseministeeriumi pääste- ja kriisivalmiduse asekantsler Viola Murru sõnul ta vabatahtliketa vabas ühiskonnas turvalisuse tagamist ette ei kujuta. „Vabatahtlikud osalevad nii reageerivas töös kui ka panustavad ennetusse, seetõttu on just viimase puhul koostöö kohalike omavalitsuste, haridusasutuste, ent ka ettevõtjate ja tööandjatega väga oluline – ohutu ja turvaline käitumine saavad alguse kodust, lasteaiast, koolist, ka töö juurest,“ ütles Murd.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles