L, 23.09.2023

Põlvamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Maanteemuuseumi uus projektijuht Tanel Asmer
Maanteemuuseumi uus projektijuht Tanel Asmer Foto: Maanteemuuseum

Uus töötaja tahab muuseumile särtsu anda

Maist töötab Eesti maanteemuuseumi näituste projektijuhina Tanel Asmer.

«Olen lõpetanud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala, õppinud lisaks kasutajakogemuse disaini ja veebiarendust ning praegu täiendan end teenusedisaini valdkonnas. Kõiki neid teadmisi ja oskusi kavatsen Eesti maanteemuuseumi hüvanguks rakendada, et põlvamaalased ja Põlvamaad külastavad inimesed alati rõõmsad püsiksid ja vahest veelgi rohkem head särtsu annaksid,» rääkis ta.

«Kuigi elan väikses Harjumaal asuvas külas, olen hinges siiski tartlane ja Lõuna-Eesti loodusesse tulemiseks ei ole mind vaja veenda. Eriti, kui saan seda teha oma mootorratta seljas mööda meie maanteid,» lisas ta. LEPM

Selgus mänguväljaku ehitaja

Tännassilma küla mänguväljaku rajamiseks välja kuulutatud riigihankele tuli viis pakkumust. Põlva vallavalitsus tunnistas edukaks Tommi Play OÜ esitatud pakkumuse, mille maksumus on koos käibemaksuga 24 271,20 eurot.

Tännassilma küla mänguväljaku rajamine on 2022. aasta kaasava eelarve projekt. LEPM

Epp Margna (vasakult), Anne Prangel, Evelyn Grzinich ja Kalli Kalde näituse avamisel
Epp Margna (vasakult), Anne Prangel, Evelyn Grzinich ja Kalli Kalde näituse avamisel Foto: Pille Grimm-Põldsepp

Põlvamaa kunstnikud avasid Saksamaal näituse

Põlvamaa kunstnikud Epp Margna, Anne Prangel, Kalli Kalde ja Evelyn Grzinich käisid Bad Segebergis Saksamaal, et üles panna ja avada oma näitus.

Margna kujutab akrüülmaalidel tema kõrval elavaid kaaslasi: linde, kahepaikseid, putukaid. Märkide ja mustritena on piltidel ka teiste olevuste jäljed. Prangli õlimaalidel on puud salapärased karakterid. Kalde graafilistel lehtedel on inimesed peitnud end loomade sisse. Grzinichi joonistustel näeb aga maa-alust maailma: juuri, baktereid, seeneniidistikke.

Näituse avamisel kandsid kunstnikud ette ka päevakajalise laulu, millega tänasid võõrustajaid. Rahvalaulu «Oh sa vana valgõ jänes» viisil esitatud hoogne laul vaimustas publikut.

15. juunini avatud näitus on osa Põlva maakonna ja Bad Segebergi maakonna 30-aastase sõprussuhte tähistamisest. Septembris tulevad Segebergi kunstnikud Põlvamaale vastukülaskäigule. LEPM

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles