P, 24.09.2023

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Riigikogu liige Peeter Tali (vasakult), Ilmaveere keskuse rajajad Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp, riigikogulased Irja Lutsar ja Igor Taro ning sootska Aare Hõrn
Riigikogu liige Peeter Tali (vasakult), Ilmaveere keskuse rajajad Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp, riigikogulased Irja Lutsar ja Igor Taro ning sootska Aare Hõrn Foto: Rein Järvelill/Setomaa Vallavalitsus

Saadikud käisid Setomaal

Riigikogu Setomaa toetusrühm tegi ringsõidu Setomaal. Delegatsiooni juhtis rühma esimees Igor Taro, veel kuulusid sinna saadikud Irja Lutsar ja Peeter Tali.

Riigikogulased kohtusid vallajuhtidega, külastasid Koidula piiripunkti, osalesid Setomaa vallavolikogu külaelu komisjoni istungil Nedsaja külas. Obinitsas osaleti aiandussaaduste väärindamiskeskuse teemalisel infopäeval ja kohtuti Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepaga, kes tutvustasid Ilmaveere keskuse rajamist. Obinitsa muuseumis tutvustas Õie Sarv seto leelo ajalugu ning rahvarõivaid.

Vallavanem Raul Kudre andis ülevaate valla finantsvõimekusest ning avaldas lootust, et sellised visiidid aitavad kaasa omavalitsuste väikese tulubaasi probleemide lahendamisele. LEPM

Rahvahääletusel võistleb viis ideed

Kauplusekett Rimi tuli välja kaasava eelarve projektiga kolmes omavalitsuses. Nende hulgas on ka Võru vald, kust laekus viis algatust. Jagamisele läheb 10 000 eurot.

MTÜ Kündja Külaselts idee on õpetada Kõo ja sellega piirnevate külade lastele vanuses 7–16 aastat tervislikuks toitumiseks vajalike köögiviljade kasvatamist, säilitamist ja toidu valmistamist.

Vana-Võromaa Vegan OÜ plaanib taimse toitumise eksperdi ja taimetoidukoka eestvedamisel läbi viia kaks koolitust säästlikust toitumisest. Üks on suunatud avaliku ja erasektori kokkadele, teine kodukokkadele.

Valla kultuuri- ja noorsootöökeskus on seadnud eesmärgiks teadlikkuse tõstmise tervisliku toitumise ja jätkusuutliku tarbimise valdkonnas. Nii soodustatakse kogukonnaliikmete koostööd tervisepäevakute ja loodusmatkade kaudu.

Kääpa haruraamatukogu soovib tutvustada tervisliku ja tasakaalustatud toitumise põhimõtteid, kohaliku tooraine kasutamise võimalusi toidu valmistamisel ning innustada inimesi rohkem liikuma ja keha eest hoolt kandma.

Võrumaa kutsehariduskeskus soovib aga muuta kooli- ja lasteaiatoidu lastele meeldivaks elamuseks ning kujundada hoiakuid tervislikus toitumises ning toidu valmistamises. Plaanis on ka õppekäigud mahe- ja tervislikku toitu propageerivatesse toitlustusasutustesse.

Võru valla lehel toimuval hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane inimene, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Võru vallas. LEPM

Villa pakub suvekontserte

Rõuges tegutsev Ööbikuoru villa valmistub suureks suveks.

«Jätkame suvekontsertide sarjaga ning sel aastal saab meie õuel nautida Marek Sadama akustilist kontserti «Tulbid ja bonsai». Samuti tuleb taas käsitööõllede festival,» andis teada asutuse tegevjuht Tuuli Pähn. LEPM

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles