P, 24.09.2023

GALERII ⟩ Võrrisõbrad kohtusid Mammastes

Mati Määrits
, reporter
Facebook
Comments

Põlva külje all Mammastes kohtus laupäeval enam kui 30 võrrientusiasti, kellest tartlased sõitsid oma pilliga ka kohale.

«Joosemiq käumä» korraldaja Kaido Kaha sõnutsi oli tegemist pigem nostalgiapäevaga, kuhu saabuti üle Eesti – nii Türilt kui Tartust, kusjuures tartlased sõitsid võrriga ka kohale. «Sõidukorras oli ehk iga kolmas. Palju oli selliseidki sõiduvahendeid, mis on lihtsalt alles hoitud. Oli ka enam kui poole sajandi vanuseid uunikume,» märkis ta.

Kõige rohkem oli esindatud Rigasid, aga oli ka kahekäigulisi mopeede. «Mootori töömahu piiriks seadsime 50 kuubikut,» täpsustas korraldaja.

Võidusõitu ei teinud – küll joosti võrriga rada läbi, sest sõiduvahend joostakse üldjuhul käima. «Küünlapiipu ei olnudki peal. Töötava mootoriga raja läbimist ei võimaldanud külaplatsi mõõtmed, oluline oli ka pealtvaatajate ohutus. Aga eks demosõitu tehti ikka. Üks mees pakkus ka võrrijuppe,» rääkis Kaha.

Eestvedaja tõdemusel kohtab abimootoriga jalgratast liikluspildis haruharva. «Pigem võrri juba hoitakse ja minnaksegi seda üksnes aeg-ajalt näitama. Mopeedide, elektrirataste ja tõukside aeg on lihtsalt peale tulnud. Tänapäeva poissi vist enam ei köida võrriga.»

Valmis sääreväristajat poest osta pole Kaha andmeil võimalik – küll on saadaval Hiina võrrikomplekt koos mootori, paagi ja siduritrossiga, mille saab sobitada jalgrattale.

Võrri ajaloost rääkis päevajuht Ivari Saare, lõõtsa mängis Kalmer Vaev.

Pärast võrripäeva peeti paar tundi vahet ning järgnes simman, mis Mammaste külaplatsil toimus 11. korda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles