P, 24.09.2023

Kahes Lõuna-Eesti jahipiirkonnas korraldab jahti keskkonnaamet

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Jahti korraldab keskkonnaamet ajutise lahendusena senikaua, kuni jahipiirkonnale on leitud uus kasutaja.
Jahti korraldab keskkonnaamet ajutise lahendusena senikaua, kuni jahipiirkonnale on leitud uus kasutaja. Foto: Keskkonnaamet

Enamik jahipiirkonna kasutaja leidmiseks välja kuulutatud konkursid on lõppenud ja uued kasutusõiguse load on välja antud. Üksikutel juhtudel on aga konkurss takerdunud, mistõttu mõnel jahipiirkonnal puudub hetkel kasutaja. Et jahipidamist saaks jätkata, korraldab nendes piirkondades jahti ajutiselt keskkonnaamet.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul on Eestis kokku 328 jahipiirkonda, millest 18 puhul tuli tänavu kasutaja leidmiseks korraldada konkurss.

«Sangaste jahipiirkonnas, mis samuti hetkel kasutajata, lükkus konkurss edasi jahipiirkonna jagamise tõttu kaheks uueks piirkonnaks – Sangaste ja Keeni jahipiirkonnaks,» ütles Rakko. Kokku on üle Eesti selliseid jahipiirkondi neli.

Seniste lubade lõppemise tõttu kasutajata jäänud jahipiirkondades korraldab jahti keskkonnaamet ise. «Suurulukite küttimiseks tehakse selleks kokkulepe külgnevate jahipiirkondadega või RMK-ga, väikeulukite küttimist korraldab iga maaomanik ise ja loa selleks annab keskkonnaamet,» selgitas Rakko.

Väikeuluki küttimiseks tuleb keskkonnaametile esitada maaomanikul allkirjastatud vabas vormis taotlus, mis peab sisaldama maaomaniku nime, aadressi ja kontaktandmeid ning jahti pidavate isikute nimesid koos isikukoodidega.

Suurulukite arvukust reguleerib amet koostöös külgneva jahipiirkonna kasutajaga. Sangaste ja Keeni jahipiirkonnas tegeleb suurulukite küttimisega Valgamaa jahimeeste ühistu.

Jahti korraldab keskkonnaamet ajutise lahendusena senikaua, kuni jahipiirkonnale on leitud uus kasutaja. Senised jahipiirkonna kasutusõigused kehtisid 31. maini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles