P, 24.09.2023

GALERII ⟩ Taara linnakus salvestati heategevuskontsert „Laulud sõdurile"

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments

Võru serval Taara kaitseväelinnakus Võrus toimus 6. juuni õhtuses päikseloojangus heategevusliku kontserdi "Laulud sõdurile" salvestus, kus muusikalist hingepaitust pakkusid Eesti armastatud lauljad Eesti Sõjaväeorkestri saatel. Kontsert on eetris 19. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saab toetust 66 last, kelle üks vanematest langenud või haavata saanud Eesti kaitseväe teenistuses.

Tänavu toimus kontsert esmakordselt Taara kaitseväelinnakus, kus oli muusikalisest peost osa saamast ka 700 ajateenijat ning liitlaste esindajat.

Kontserdil kõlas uues koosseisus 1996. aastal Eestile Eurovisioonil viienda koha toonud legendaarne lugu „Kaelakee hääl“ Jüri Pootsmanni ning Maarja-Liis Ilusa esituses; Lenna tegi kummarduse eelmisel aastal meie seast lahkunud Eesti muusika suurkujule Riho Sibulale looga „Lennelda priiks”.

Mihkel Raud esines oma isa Eno Raua loodud palaga „Sõidulaul”; Sissilt kuulsime nii tema enda lugu kui ka meie muusika kullavaramusse kuuluvat hitti „Sinu hääl”; Jaan Pehk, kes 1993. aastal Võrus lenduriks õppis, esitas loo „Vastust teab vaid tuul”; Suured Tüdrukud panid kogu linnaku endaga kaasa laulma looga „Ära möödu must lähedalt”.

Kontserdil astus ka üles fondilt toetust saav 13-aastane Martamai lastekooriga So-La-Re. Õhtujuhid olid Piret Laos ja Taaras aega teeninud nooremseersant Karl-Erik Taukar. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Kontserdil osalesid teiste seas president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur ja Kaitseväe juhataja Martin Herem.

Kaitseväe juhataja Martin Herem ütles: „Ma olen väga tänulik Carolin Illenzeeri fondile, kontserdi produtsentidele ja muusikutele, mitte ainult muusikalise elamuse eest, vaid ka riigikaitsjate teenistuse tunnustamise eest. Kogu ettevõtmine on märk sellest, et meie teenistust väärtustatakse ühiskonnas. See annab meile täiendavat jõudu ja motivatsiooni ning kokkuvõttes teeb terve meie riigi paremaks.”

Kontsert jõuab publikuni 19. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Kontserti kuuleb ka Kuku raadios 23. juunil.

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning oodi fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond

IBAN: EE687700771001314163

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles