Riigikogu võttis vastu Nursipalu harjutusala kiirkorras laiendamise seaduse

BNS
Copy
Nursipalu harjutusväljaku laienduse tarbeks uue riigikaitselise tee ehitamine Võru vallas Juba külas juba käib.
Nursipalu harjutusväljaku laienduse tarbeks uue riigikaitselise tee ehitamine Võru vallas Juba külas juba käib. Foto: Arved Breidaks

Riigikogu võttis neljapäeva varahommikul vastu valitsuse algatatud relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Sellega luuakse õiguslikud alused kaitseväe ja Kaitseliidu harjutusväljade arendamiseks erandjuhtudel kiirendatud korras.

Eelnõu poolt hääletas 59 saadikut, vastu oli 26 ja hääletusel ei osalenud 14 riigikogulast.

Harjutusväljade mahutavuse suurendamine annab võimaluse harjutada uut relvastust, üksuste koostööd ja loob eeldused liitlaste suurendatud kohalolekuks. Vastava õigusliku aluse loomine võimaldab laiendada ka Nursipalu harjutusvälja, mis seletuskirja kohaselt on tänases julgeolekukeskkonnas kriitiline eeldus, et tõsta Eesti sõjalise kaitse ja kollektiivkaitse võimet.

Täpsemalt nähakse eelnõuga ette valitsuse õigus otsustada kaitseministri ettepanekul ja vastava ohuhinnangu alusel Kaitseväe ja Kaitseliidu harjutusvälja asutamine või laiendamine planeerimismenetlust läbi viimata. Seda saab teha üksnes juhul, kui harjutusvälja rajamise ainus eesmärk on riigikaitse tagamine ning planeerimismenetluse läbiviimisest tulenev viivitus suurendab ohtu riigikaitsele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles