Valgamaa noored võitsid 14 medalit

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Tõrva klubi esindaja Romet Kivi jooksis Rakveres välja nii kulla kui ka hõbeda.
Tõrva klubi esindaja Romet Kivi jooksis Rakveres välja nii kulla kui ka hõbeda. Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Vanuseklasside U18, U20 ja U23 Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus läks väga hästi Valgamaa sportlastel, kes võitsid 14 medalit. Võrumaale tuli seitse medalit, nendest viis olid kuldsed.

Lõuna-Eesti klubidest oli edukaim Tõrvas tegutsev Viraaž, mille esindajad teenisid kaheksa medalit, sealhulgas kaks kuldset. Bianka Uhtjärv võitis kulla neidude U18 vanuseklassi 2000 meetri takistusjooksus ajaga 7.40,68. Romet Kivi tuli aga U20 vanuseklassi 400 meetri tõkkejooksus Eesti meistriks uue isikliku rekordiga 53,51. Ühtlasi täitis ta sellega U20 Euroopa meistrivõistluste normi.

Kumbki tšempion ei piirdunud ühe medaliga. Uhtjärv lisas teisel võistluspäeval oma kontole pronksi 400 meetri tõkkejooksus joostud uue isikliku rekordiga 1.05,66.