Kutsar teenis motosarjas punkte

Karel Kutsar saavutas 20. koha.
Karel Kutsar saavutas 20. koha. Foto: Tairo Lutter

AMA motokrossi sarja kuues etapp sai teoks South­wicki krossirajal. Stardis oli ka kolm eestlast.

Võistluspäev Ameerikas oli äärmiselt raske. Tegu on sarja kõige pehmema pinnasega rajaga, mis läheb sõitudes väga auku. Lisaks valitses 30-kraadine kuumus.

450cc klassis läksid 90 sõitja seas finaalikohta püüdma Gert Krestinov ja Sõmerpalu motoklubi sõitja Karel Kutsar (pildil). Kummalgi probleeme 40 parima sekka pääsemisega polnud. Krestinov sõitis välja 13. ja Kutsar 27. aja.

Esimestes võistlussõitudes tegi Krestinov hea stardi ja avaringil võttis ta sisse 12. koha. Samal kohal tuli ta ka finišisse. Kutsar alustas sõitu 24. kohalt. vahepeal kerkis ta ettepoole, kuid teises pooles langes ta taas 24. kohale.

Krestinov lõpetas ka teise sõidu 12. kohal. Kutsar alustas sõitu esikahekümne piiri pealt, kuid tõusis vahepeal 16. kohale. Seejärel läks tal raskeks ning Kutsar langes punktikohalt välja. Sõidu viimastel ringidel suutis ta ennast koguda ja tõusis lõpuks 18. kohale.

Etapi kokkuvõttes tuli Krestinov 11. ja Kutsar 20. kohale.