Setomaal on hoos Rikka Ivvani pillilaager

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Rikka Ivvani pillilaager 2022. aastal.
Rikka Ivvani pillilaager 2022. aastal. Foto: Arved Breidaks

Küllätüväs kogunesid lapsed ja noored juba 21. korda Rikka Ivvani pillilaagrisse, et viie päeva jooksul harjutada rahvamuusikapille.

Seekordses laagris on osalejaid ligi 50 ning valida on väikekandle, kitarri, ukulele, viiuli, karmoška ja lõõtsa vahel. Laagri kõige populaarsem pill on jätkuvalt karmoška, aga ka kandled, ukuleled ja kitarrid püsivad tihedalt kannul, teatas Rikka Ivvani talu perenaine Sigre Andreson.

Pillitundide vahepeal tegelevad lastega laagri vilistlastest vabatahtlikud, kes on laagri korraldamisel igakülgselt toeks. Läbi aastakümnete on osalejad esile tõstnud laagri mõnusat ja vaba õhkkonda, mida 146-aastane seto talu pakub.

Traditsiooniliselt on kavas maastikumäng, sauna- ja grilliõhtu, Merca õhtused setokeelsed jutustused, õhtune tee ja šokolaadikreemisai enne magamaminekut. Väga oodatud on ka autolavka külastus.

Seekordne laager on korraldajatele märgiline, kuna laagrisse on jõudnud esimeses Rikka Ivvani pillilaagris osalenud lapse laps. 7-aastane Aro tuli laagrisse sellepärast, et tahtis laagri ära proovida ja et ta oli ema käest laagri kohta palju lugusid kuulnud. Küsimusele, kas ta järgmisel aastal ka tuleb, vastas ta, et tuleb küll ja varsti võtab ka väikese venna kaasa.

Pilliõpetajateks on tänavu Siim Sarv, Ott Kaasik, Martin Leamon, Koidu Ahk, Kati Katrin Soon, Rasmus Kadaja, Tobias Tae ja Brett Hiiob.

Pillilaager lõppeb neljapäeval, 20. juulil kell 15 laagri lõppkontserdiga talu õuel, kus astuvad õpitud pillilugudega üles kõik laagris osalenud lapsed. Mõnele on see üldse esimeseks korraks pillimänguga publiku ees esineda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles