Selgusid parimad rattaorienteerujad

Lauri Malsroos sprindirajal
Lauri Malsroos sprindirajal Foto: Harry Veide/Eesti Orienteerumisliit

Rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlused leidsid aset Võru lähistel Tsiatsungõlmaal ja Palomõtsas. Kavas oli kolm võistlust: laupäeval lühirada ja sprint, pühapäeval tavarada. Pisut enam kui saja osaleja hulgas oli ka mõniteist külalisvõistlejat Soomest, Lätist, Leedust ja Šveitsist.

Eeldatavad favoriidid olid meestest Lauri Malsroos ja Tõnis Erm, naistest suusaorienteerumise maailmameister Daisy Kudre-Schnyder ja juunioride rattaorienteerumise MMi hõbemedalist Mari Linnus. Konkurentsi pakkus eestlannadele kolmekordne maailmameister, soomlanna Henna Saarinen.

Meeste lühiraja 14,4-kilomeetrisel distantsil edestas Lauri Malsroos (Tammed) võiduaja 54.46 juures Tõnis Ermi (TAOK) 3.11. Pronksi teenis südika sõiduga noor Setomaa mees Mihkel Mahla (OK Peko).

Naiste 10,7-kilomeetrisel rajal pani paremuse maksma Daisy Kudre-Schnyder (OK Peko), võites ajaga 52.17 ja edestades Eleri Hirve (OK Võru) 1.59. Henna Saarinen (Koovee, Soome) sai kirja kolmanda aja. Eesti meistrivõistluste pronksi teenis Mari Linnus (OK Peko).

Sprindis oli meeste raja linnulennuline pikkus 6,9 kilomeetrit ja siingi suutis Malsroosile ainsana arvestatavat konkurentsi pakkuda Erm. Malsroosile tuli teine kuld ajaga 25.01 ning Ermile teine hõbe 43-sekundilise kaotusega. Pronksi teenis Marek Karm (SK 100).

Naiste 5,5-kilomeetrisel rajal suutis Mari Linnus tänu parematele teevalikutele võtta Daisy Kudre-Schnyderilt 19 sekundiga revanši. Võitja aeg oli 23.43. Mullune sprindi MM-kuld Henna Saarinen oli kolmas, Eesti meistrivõistluste pronksi teenis Kairi Tuulmägi.

25,3-kilomeetrisel tavarajal tegi suurfavoriit Malsroos mitu viga järjest. Siiski suutis ta ajaga 1.36.20 kulla võita. Taas hõbeda teeninud Tõnis Erm kaotas 3.43 ja Marek Karm pälvis pronksi kaotusega 4.19.

Naiste põhiklassis pani end maksma maailmameister Henna Saarinen, võites 21,4-kilomeetrisel rajal esikoha ajaga 1.30.28. Eesti meistritiitli teenis Eleri Hirv, hõbeda sai Mari Linnus ja pronksi Kairi Tuulmägi.

Juunioride meistritiitlid läksid sel distantsil Marii-Isabel Allikbergile (SK 100) ja Timo Kudrele (OK Peko).