Põlva Serviti tuli Klaipeda Cupi võitjaks

Lõuna-Eesti Postimees
Võidukas Põlva Serviti meeskond.
Võidukas Põlva Serviti meeskond. Foto: Klaipeda Dragunas

Eelmisel nädalavahetusel võttis käsipalliklubi Põlva Serviti meeskond osa hooajaeelsest rahvusvahelisest turniirist Klaipeda Cupist. Võitlustules oli kuus võistkonda neljast riigist – Eestist, Prantsusmaalt, Lätist ja Leedust. Põlva mängumehed mängisid end esikohale, teisele kohale tuli korraldajaklubi Klaipeda Dragunas ja kolmandale kohale platseerus Prantsusmaa militaarkoondis.

Reede õhtul kohtuti Klaipeda Dragunasega, keda alistati numbritega 34:31 (19:17). Skooritegijateks olid: Tõnis Kase (7), Jürgen Rooba (7), Mathias Rebane (5), Sander Sarapuu (4), Stanislav Kholodiuk (4), Alfred Timmo (3), Hendrik Varul (3) ning käe sai valgeks ka Karlis Kalk.

Laupäeval peeti kaks mängu, neist esimene oli Kaunase Granitasega. Poolajal oli seisuks 20:10 ja mängu üldresultaadiks jäi 34:29. Skoori kasvatasid: Jürgen Rooba (7), Kermo Saksing (6), Mathias Rebane (6), Sander Sarapuu (3), Aron Saarna (2), Hendrik Varul (2), Tõnis Kase (2), Alfred Timmo (2), Jass Einassoo (1), Robin Oberg (1), Arturs Meikšans (1) ja Joonas Vassiljev (1).

Laupäeva teises mängus mindi vastamisi Prantsusmaa militaarkoondisega, kellele küll poolajal kaotati 12:13, kuid mängu saatus pöörati enda kasuks ning võideti tulemusega 32:29. Väravaid viskasid: Alfred Timmo (10), Hendrik Varul (6), Mathias Rebane (6), Sander Sarapuu (5), Kermo Saksing (3), Tõnis Kase (1) ja Jürgen Rooba (1).

Viimasel päeval ehk pühapäeval kohtus Serviti juba tuttava Eesti klubi Mistraga ning Lätist pärit Riia ASKiga.

Mistra alistati pärast tasavägist 13:13 poolaega resultaadiga 29:27. Skoori tegid: Alfred Timmo (8), Mathias Rebane (8), Tõnis Kase (5), Hendrik Varul (2), Robin Oberg (2), Jürgen Rooba (2), Arturs Meikšans (1) ja Kermo Saksing (1).

Riia ASKist oldi samuti napilt üle: poolaeg kaotati 11:12, kuid mängu lõpp vormistati võiduks tulemusega 25:22. Edumaad aitasid saavutada: Sander Sarapuu (4), Kermo Saksing (4), Tõnis Kase (3), Jürgen Rooba (3), Hendrik Varul (3), Alfred Timmo (3), Robin Oberg (1), Joonas Vassiljev (1), Mathias Rebane (1), Andero Viljus (1) ja Jass Einassoo (1).

Serviti puuri kaitsesid väravavahid Jürgen Lepasson ja Andero Viljus. Lepasson valiti ka Serviti parimaks mängijaks.

«Hooaja alguseks väga head mängud. Enamus kohtumisi pakkusid tasavägiseid võitlusi, vaid ühes matšis oli poolajaga asi otsustatud. Ka noormängijad said palju mänguaega, mis on oluline,» lausus peatreener Kalmer Musting.

Nüüd valmistub Serviti ette viimaseks hooajaeelseks turniiriks, mis toimub 25.–27. augustil kodusaalis Põlvas. Nimelt leiab 15. korda aset rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup, sel korral võõrustades klubisid Eestist, Leedust kui ka Lätist.