Veteranid tõid pealinnast kamaluga kulda

Lõuna-Eesti Postimees
M70 vanuseklassi vasaraheite esikolmik: Tõrva valla sportlane Harry Mägi (keskel) koos kodumaise konkurendi Valeri Chigasovi (vasakul) ja Läti esindaja Jānis Strapcānsiga. Foto: Erakogu

Tallinnas Kadrioru staadionil leidsid aset Baltimaade lahtised ja Eesti meistrivõistlused kergejõustikus veteranidele ehk neile, kellel aastaid üle 35. Lisaks Baltimaadele oli võistlejaid Soomest, Poolast, Türgist ja Suurbritanniast.

Võistlustules oli ka hulk Lõuna-Eesti sportlasi. Suurima medalisaagi võitis neist väsimatu tunduv Põlva spordiveteran Ilmar Tagel, kes tuli vanuseklassis M80 ühtaegu nii Eesti kui ka Baltimaade meistriks kolmel jooksudistantsil: 800, 1500 ja 5000 meetris. Lisaks teenis ta Eesti meistritiitli 400 meetri jooksus ning Baltimaade meistrivõistluste arvestuses sai ta aga sel distantsil hõbeda.