Uus nädal üllatab kuni 29-kraadise suvesoojaga

BNS
Copy
Saesaare paisjärvel Taevaskojas.
Saesaare paisjärvel Taevaskojas. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Keskkonnaagentuuri ilmaprognoosi järgi ei ole suur suvesoojus veel sugugi otsas ning uue nädala alguses näitab termomeeter kohati kuni 29 kraadi sooja.

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikeseoht. Tuul puhub öö hakul kagust ja idast, pärast keskööd lõunakaarest 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 13-18 kraadi. Ennelõunal on pilves selgimistega ilm, mitmel pool sajab hoovihma. Pärastlõunal pilvisus hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub lõunakaare, pärastlõunal läänekaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Sooja on 19-23 kraadi.

Esmaspäeval on muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Sooja on 8-13, rannikul kuni 16 kraadi. Ennelõunal on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Pärastlõunal lõuna poolt alates pilvisus tiheneb. Sajab vihma ja on äikeseoht. Ennelõunal puhub idakaare tuul 1-7 m/s, pärastlõunal tugevneb kirde- ja idatuul 4-10, Lääne-Eesti rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 17-21 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm, mitmel pool sajab vihma. Pärast keskööd sadu harveneb. Öö hakul puhub idakaare tuul 4-9, rannikul puhanguti 12 m/s, pärast keskööd pöördub tuul mandril lõunakaarde, saartel põhjakaarde 3-8 m/s. Sooja on 13-18 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma ja võib olla äikest. Õhtul pilvisus ja sajuhood hõrenevad. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Sooja on 18-23, Kagu-Eestis kuni 29 kraadi.

Ka edaspidi jätkuvad soojad suveilmad, kuigi läheb veidi jahedamaks. Kolmapäeval püsib madalrõhuvöönd Baltimaade kohal. Õhumass on soe, niiske ja ebapüsiv. Lõunavool kannab üle Eesti uusi sajuhooge, on äikest ja sadu paiguti intensiivne. Äikesevihmade tõenäosus on suurem Mandri-Eestis. Öösel on sooja 14-19, päeval 18-24 kraadi.

Neljapäeva öösel liigub madalrõhkkond üle Eesti lõunast põhja suunas. Laialdaselt sajab vihma ja on äikest. Sadu on paiguti intensiivne. Äikesevihmade võimalus on suurem Mandri-Eestis. Päeval eemaldub madalrõhkkond üle Viiburi Karjala suunas. Selle järel sajab veel mitmel pool hoovihma, Ida-Eestis võib olla äikest. Pärastlõunal sajuhood järk-järgult hõrenevad. Lääne-Eesti saared ja mandri lääneserv võivad päeval sajuhoogudest üldse puutumata jääda. Öösel on sooja 14-19, päeval 18-22 kraadi.

Septembri esimesel päeval sirutub lõuna poolt üle Baltimaade kõrgrõhuhari, kuid selle mõju pole nii tugev, et pärssida pilvede arengut. Öösel sajab veel kaugeneva madalrõhuala järel kohati hoovihma. Päeval areneb mitmel pool uusi rünksajupilvi, mis hoovihma annavad, ühtlasi on äikeseoht. Puhub mõõdukalt tugev läänekaare tuul. Öösel on sooja 11-15, rannikul kuni 18 kraadi, päeval 18-22 kraadi.

Märksõnad

Tagasi üles