P, 24.09.2023

Jahimehed võivad saada loa öösihiku kasutamiseks

Tomi Saluveer
, reporter
Facebook
Comments 1
Eestis pole jahipidamine öösihikuga seni lubatud. Küttide hinnangul annaks see aga võimaluse jahti tõhusamaks muuta ja sedasi seakatku levikut pidurdada.
Eestis pole jahipidamine öösihikuga seni lubatud. Küttide hinnangul annaks see aga võimaluse jahti tõhusamaks muuta ja sedasi seakatku levikut pidurdada. Foto: Eesti Jahimeeste selts

Tänavu vastu võetud seadus annab jahimeestele loa kasutada metssigade küttimiseks öösihikut. Lõpliku otsuse teeb selle kohta aga lähinädalatel kogunev ekspertide komisjon, kes vaeb muu hulgas öösihiku kasutusele võtmisega seotud võimalikke ohte.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul ei otsusta keskkonnaamet loa andmist ainuisikuliselt. Lõpliku otsuse teeb põllumajandus- ja toiduameti juures töötav ekspertide töörühm, mis koguneb septembri keskel.

«Kui töörühm teeb ettepaneku, et öösihikut tuleks lubada kasutada, sest olukord on mõnes piirkonnas seakatku ohjeldamisega väga tõsine, siis saame anda selles piirkonnas vastava loa,» lausus Rakko. «Praegu ei ole töörühm seda ettepanekut teinud, sest ekspertide seas pole valitsenud üksmeelt.»

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles