K, 27.09.2023

Pühapäeval liigub vihmasadu üle maa

BNS
Facebook
Comments
Vihma toob Eestisse Ahvenamaalt liikuv tsüklon.
Vihma toob Eestisse Ahvenamaalt liikuv tsüklon. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Ahvenamaa lähistelt Soome suunas liikuv tsüklon toob pühapäevaks vihmasadu, mis liigub loodest kagusse ja lakkab pärastlõunaks.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu pühapäeva vähese pilvisusega ilm. Hommikul jõuavad Loode-Eestisse tihedamad pilved koos vihmasajuga. Puhub edela- ja lõunatuul 4–10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 6–11, rannikul kuni 15 kraadi.

Peipsi järvel puhub edela- ja lõunatuul 4–8, puhanguti 11 m/s. Lainekõrgus 0,3–0,9 meetrit. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Sooja on 7–10 kraadi.

Pühapäeva päeval hakkab pilvisus tihenema. Vihmasadu laieneb loodest üle mandri kagusse, kuid pärastlõunal lääne poolt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub lõuna- ja edelatuul. Keskpäeva paiku pöördub tuul saartelt alates järk-järgult loodesse kiirusega 5–12, rannikul puhanguti kuni 15, põhjarannikul kuni 19 m/s. Õhtupoolikul tuul nõrgeneb. Sooja on 15–20 kraadi.

Peipsi järvel pöördub pärastlõunal edelatuul loodesse 5–9, puhanguti 12 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Lainekõrgus 0,6–1,2 meetrit. Pärast keskpäeva sajab vihma, õhtul sadu lakkab. Nähtavus on heast mõõdukani. Sooja on 16–19 kraadi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles