K, 27.09.2023

Õhusooja viskab korraks veel üles

BNS
Facebook
Comments
Saesaare paisjärvel Taevaskojas.
Saesaare paisjärvel Taevaskojas. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi teisipäeval liigub üle Eesti soojem õhumass, mis tõstab termomeetrinäidud korraks 23 kraadini, tuleb eeloleva nädala esimeses pooles valdavalt arvestada teistkümnetesse jäävate õhutemperatuuride, vihmavõimaluse ja kolmapäeval ka tugavapoolse tuulega.

Keskkonnaagentuuri teatel eemaldub osatsüklon ühes sajuga esmaspäeva öösel loodesse ja teeb ruumi päeval Skandinaaviast lähenevale kõrgrõhualale, mis toob päikselist, kuid jahedapoolset ilma.

Ööl vastu esmaspäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Mitmel pool tekib udu. Puhub põhjakaaretuul 2–7, rannikul kuni 11 m/s. Hommikul pöördub Lääne-Eestis idakaarde. Sooja on 2–8, rannikul kuni 14, maapinnal võib olla mitmel pool nõrka öökülma. Peipsi järvel on põhjakaaretuul 3–8 m/s. Lainekõrgus on 0,3–0,8 meetrit. Ilm on sajuta ja võib esineda udu. Muidu on nähtavus mõõdukas. Sooja on 10–12 kraadi.

Esmaspäeva päeval on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt idakaaretuul 2–7, rannikualadel kuni 10 m/s. Sooja on 13–18 kraadi.

Teisipäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Hommikul sajab Lõuna-Eestis kohati vihma. Puhub kagutuul 3–9, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Sooja on 5–12, rannikul kuni 17 kraadi. Teisipäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm ning kohati sajab vähest vihma. Õhtul on Lääne-Eesti saartel ning mandri lääneservas pilves ja vihmane ilm. Puhub kagutuul 5–10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhtul pöördub tuul Lääne-Eestis lõunasse ja edelasse. Sooja on 18–23 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja aeg-ajalt sajab vihma. Puhub lõuna- ja edela-, öö hakul Ida-Eestis kagutuul 6–10, puhanguti 13 m/s. Saartel ja rannikul ulatub tuule kiirus 9–15, puhanguti 20 m/s. Sooja on 10–16 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Aeg-ajalt sajab vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 7–12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 9–15, puhanguti 20 m/s. Sooja on 15–19 kraadi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles