K, 27.09.2023

Veetka ultrajooksu võitsid Leivo Sepp ja Margit Avikson

LEPM
Facebook
Comments
Veetka Ultra põhidistantsi meeste kolm parimat. Vasakult Dorel Curtescu, Leivo Sepp ja Jevgeni Bogatõrjov.
Veetka Ultra põhidistantsi meeste kolm parimat. Vasakult Dorel Curtescu, Leivo Sepp ja Jevgeni Bogatõrjov. Foto: MTÜ Südamesportlased

Karula rahvuspargis võeti nädalavahetusel mõõtu maastikujooksu maailma edetabeli võistlusel Veetka Ultra, kus osutusid 50-kilomeetrisel distantsil parimateks Leivo Sepp ja Külli Sizask.

Pärast vaheaastat kolmandat korda toimunud Veetka Ultra meelitas stardijoonele Eesti maastikujooksu paremiku ja mitmeid tugevaid väliskülalisi. Võrreldes varasemate aastatega üllatas rajameister tänavu osalejaid raskema rajaprofiiliga, kus oli üle 850 tõusumeetri ja rohkem jooksu pehmel pinnasel.

Põhidistantsi võitis meestest Leivo Sepp, kes läbis nõudliku 50 kilomeetri pikkuse raja ajaga 3:55.35. Pikema distantsi arvestuses järgnesid võitjale Dorel Curtescu (Moldova) ja Jevgeni Bogatõrjov. Kiireim naine Külli Sizask läbis raja ajaga 4:40.1, talle järgnesid Julia Rakitina ja Margit Avikson.

35-kilomeetrisel rajal oli parim Marek Karm ajaga 2:54.41. Teise koha saavutas Andres Hiiemäe ja kolmanda koha Cheron Lukk. Naiste arvestuses oli kiireim Kerta Kõiv ajaga 3:08.45, teisena jõudis finišisse Rahel Allas ja kolmandana Raili Nugin.

Meeste 15-kilomeetrise jooksu parim oli Kenny Kivikas, teine oli Chris Marcus Krahv ja kolmas Janis Kums (Läti). Naiste sama distantsi võitis Kadri Salumets, teine oli Merit Naruskberg ja kolmas Kaia Mutso.

Võistlusrajad läbisid Karula rahvuspargi põnevamaid paiku ja nõudlikumaid maastike alates Kaika kandi kuppelmaastikust ja seda ümbritsevatest küladest ning lõpetades Soolamägede ja Ähijärve taguste rabamaastikega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles