E, 4.12.2023

FOTOD ⟩ Eesti ja Norra noored laskesuusatajad peavad Otepääl ühislaagrit

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments

Eesti ja Norra laskesuusatamise föderatsioon alustasid koostööd, et vahetada teadmisi nii treeningmetoodikate kui võistluspaikade eripärade osas. Mõlema riigi järelkasvukoondised kogunesid septembri lõpus Otepääle, et pidada juba teine ühislaager.

Kahe alaliidu vahelised läbirääkimised said alguse suvel Norra initsiatiivil.

«Kui norrakad meile koostöö ettepaneku tegid, olime kohe valmis asja arutama. Juba pärast esimest koosolekut leidsime võimaluse, kuidas koostöö käima lükata. Otsustasime, et teeme ühistegevustega algust järelkasvukoondiste tasandil,» ütles Eesti laskesuusatamise föderatsiooni spordidirektor Kauri Kõiv.

Norra ja Eesti järelkasvukoondisel on juba selja taga septembri alguses Lillehammeris toimunud ühislaager, mille lõpetas osalemine Norra meistrivõistlustel. Oktoobri esimese nädala lõpuni treenivad 12 Eesti ja 12 Norra noort laskesuusatajat üheskoos Otepääl. Uuesti kohtuvad mõlema riigi noorsportlased taas Otepääl, kui järgmise aasta 23. veebruarist 2. märtsini toimuvad Tehvandi spordikeskuses IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused.

Plaanide kohaselt ei piirdu kahe alaliidu koostöö ainult noortega. «Nii Norra kui meie näeme pikemat koostöövõimalust lisaks noortele ka täiskasvanute koondiste ja hooldemeeskondade vahel. Loodetavasti näeme järgnevatel aastatel Otepääl treenimas ka Norra absoluutseid tippe,» lisas Kõiv. «Kuna 2027. aastal toimuvad esmakordselt Otepääl IBU laskesuusatamise maailmameistrivõistlused, siis on norrakad väga huvitatud põhjalikust võistluskeskusega tutvumisest.»

Eesti laskesuusatamise järelkasvukoondises treenivad Adam Adamsoni ja Kalev Ermitsa käe all Jakob Kulbin, Mark-Markos Kehva, Ivar Všivtsev, Yaroslav Neverov, Karl Ramses Tiislär, Karl Rasmus Tiislär, Mehis Udam, Lisbeth Liiv, Emma Roberta Rajando, Kretel Kaljumäe, Vibeke Marie Välbe, Violetta Konopljova ja Mirtel Kärsna.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles